فرماندار: سوگواری دهه اول محرم در تهران باشکوه و بهداشتی برگزار شد

تهران- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار تهران  ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، گفت: مراسم سوگواری دهه اول محرم در پایتخت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و باشکوه برگزار شد.

«عیسی فرهادی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: با وجود محدودیت‌ها شاهد برگزاری باشکوه مراسم عزای اباعبدالله الحسین (ع) در سراسر شهر تهران بودیم.
وی با تاکید بر اینکه عزاداری محرم امسال با سال‌های قبل متفاوت بود، افزود: سوگواران با رعایت مسائل بهداشتی به عزاداری پرداختند تا به جهانیان نشان دهند که عشق به امام حسین(ع) هر روز در دلهایشان شعله‌ورتر می‌شود و تحت تاثیر هیچ شرایطی قرار نمی‌گیرد.
«فرهادی» خاطر نشان کرد: هر ساله در هیات‌ها و حسینیه‌ها نذری به صورت غذا در بین عزاداران توزیع می‌شد اما امسال نذورات به صورت کمک‌های مومنانه در بین نیازمندان توزیع، و از برکت این ماه عزیز سفره‌های نیازمندان نیز رنگی شد.
معاون استاندار و فرماندار تهران از همدلی و همراهی مردم در محله‌ها، مساجد، روسای هیات‌های مذهبی و مسئولان و خیران، عوامل انتظامی، امنیتی و بسیجی، تشکل‌های دینی و مردمی، صدا سیما، تبلیغات اسلامی، دستگاه‌ها، نهادهای فرهنگی و اجتماعی، بهداشت و درمان، شهرداری‌ها، رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی و همه آنان که در برگزاری شکوهمند سوگواری‌ها همراه با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی مشارکت داشتند، قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا مردم تهران در دهه اول ماه محرم امسال با نصب پارچه‌های سیاه و برپایی علم عزا در جای‌جای این کلانشهر، حضور در عزاداری ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مشارکت در طرح کمک‌های مومنانه، بار دیگر ارادت قلبی خود به امام شهدا و یاران باوفایش را ابراز کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =