۱۳ میلیارد ریال تسهیلات به اهالی فرهنگ نیشابور پرداخت شد

مشهد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گفت: از زمان شیوع ویروس همه‌گیر کرونا تاکنون ۱۲۰ نفر از اهالی فرهنگ و هنر در این شهرستان ۱۳ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال تسهیلات جبران خسارت ناشی از این ویروس دریافت کرده‌اند.

علیرضا سیدآبادی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران، نیشابور را دومین شهرستان خراسان رضوی پس از مشهد در این زمینه اعلام و بیان کرد: ۲۴۷ نفر از فعالان حوزه فرهنگ این شهرستان برای دریافت ۲۸ میلیارد ریال تسهیلات جبران آسیب ناشی از شیوع کرونا ثبت‌نام کرده‌اند. 
وی ادامه داد: پارسال ۱۳۰ میلیون ریال بودجه به اداره ارشاد نیشابور اختصاص یافت که امسال به دلیل شیوع کرونا این میزان ۵۰ درصد کاهش یافته و هیچ بودجه‌ای هم برای برگزاری مراسم بزرگداشت روزهای ملی خیام و عطار اختصاص پیدا نکرد و به دلیل کمبود اعتبارات نیازمند حمایت خیران فرهنگی هستیم.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گفت: پس از شیوع کرونا اقتصادی کردن فضای مجازی در حوزه فرهنگی به طور جدی در دستور کار قرار گرفته و در حال حاضر نیشابور فاقد مجتمع فرهنگی هنری است و پیگیر تاسیس خانه هنرمندان با همکاری شهرداری هستیم.
وی افزود: ۱۶ رسانه در قالب نشریه، خبرگزاری و پایگاه خبری در نیشابور فعالند و ۳۰۰ فعال فرهنگی هنری در نیشابور در قالب طرح بیمه هنرمندان و تکریم اصحاب فرهنگ و هنر زیرپوشش صندوق هنر هستند و در حال تدوین بانک جامع اطلاعاتی هنرمندان و خبرنگاران نیشابور می‌باشیم. 
سیدآبادی ادامه داد: ۱۶ انجمن ادبی هنری، ۴۰ اموزشگاه هنری، هشت موسسه هنری سینمایی، ۲ موسسه قرآنی، چهار موسسه نمایشی، ۹ چاپخانه، ۲۲ مرکز عرضه محصولات فرهنگی و چهار موسسه فرهنگی هنری در نیشابور فعال است.
وی گفت: نیشابور دارای ۲ نگارخانه و چهار سالن اجرای نمایش است که از این تعداد ۲ سالن بلک‌باکس است و یک پردیس سینمایی نیز در نیشابور فعالیت دارد و یک پردیس دیگر نیز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال احداث است که بدین ترتیب ظرفیت صندلی‌های سالن‌های سینمایی نیشابور به یک هزار نفر می‌رسد.
مرکز شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =