۱۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۲
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 84023238
۰ نفر

برچسب‌ها

 مهلت ثبت‌نام متقاضیان کسب و کارهای خانگی تا ۶ مهر

اردبیل - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از متقاضیان مشاغل خانگی در این استان خواست در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ثبت‌نام کنند.

به گزارش ایرنا ، قاسم رحیمی روز سه‌شنبه اظهارداشت: ثبت‌نام از ۶ شهریور آغاز شده و به مدت یک ‌ماه ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان باید در زمان مقرر با ورود به سامانه inhb.ir  نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان بر عهده جهاد دانشگاهی اردبیل است، افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای این طرح را در ۳۱ استان کشور به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور اجرا می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، شرایط متقاضیان ثبت‌نام در طرح مذکور را داشتن حداقل ۱۸ سال، بومی استان محل ثبت‌نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی ذکر کرد.

رحیمی تصریح کرد: تعامل با دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی دخیل در اجرای طرح، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی برای اتصال به بازار، ایجاد زیرساخت‌های بازاریابی و فروش محصولات مشاغل خانگی و ایجاد امکان و تسهیل نظارت وزارت بر فرآیند اجرای طرح از طریق نرم‌افزار کنترل پروژه و بازدیدهای میدانی از اهداف طرح ملی مشاغل خانگی است.

وی با بیان اینکه این طرح در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است، گفت: سهمیه استان اردبیل در طرح ملی مشاغل خانگی ایجاد و ساماندهی ۲ هزار شغل است که امیدواریم با اجرای بهینه آن و همراهی، همکاری و هم‌اندیشی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی، شاهد توسعه اشتغال‌زایی در سال جهش تولید باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =