۱۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۸
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 84023225
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۶ تخلف واضح بهداشتی در محرم تفت به دستگاه قضایی گزارش شد

یزد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان تفت گفت: ۶ مورد تخلف واضح و غیرقابل گذشت از دستورالعمل ستاد ملی کرونا به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ارجاع گردید.

سید محمود واعظ‌پور روز سه‌شنبه در پیامی با بیان اینکه با متخلفین در برگزاری مراسم ایام محرم برخورد قانونی انجام خواهد شد، افزود: از طریق شکایت های مردمی و مشاهدات عینی کارشناسان بهداشتی، ۶ مورد تخلف وصول شد که به علت تهدید علیه بهداشت عمومی به دستگاه قضایی ارجاع داده شد.
وی ادامه داد: موارد متعددی دیگری از اجرا نشدن دستورالعمل ستاد ملی کرونا نیز گزارش شده که به علت وسعت کم تخلف، تذکرات لازم داده شد و تعهد کتبی اخذ گردید ولی در صورت تکرار موارد توسط این افراد، پرونده آنها به دادگستری ارجاع خواهد شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان تفت اضافه کرد: بنا به درخواست مردم، از دادستان تفت تقاضا شده تا با توجه به اهمیت موضوع و منافات این اقدامات با سلامت مردم و بهداشت عمومی این پرونده ها در اسرع وقت رسیدگی و برخورد قانونی انجام شود.
واعظ پور اولویت نیروهای بهداشتی در شهرستان تفت را برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و در نظر گرفتن سلامت مردم عنوان کرد.
وی در پایان از مردم شهرستان تفت به ویژه هیئت های عزاداری، سخنرانان، مداحان و هیئت امناء هیئت های عزاداری که با برگزاری مراسم های دهه اول محرم را با رعایت کامل و دقیق شیوه نامه های بهداشتی جلوه‌ای از شور و شعور حسینی را به نمایش گذاشتند، تشکر کرد.

فرماندار تفت نیز روز گذشته در پیامی از برخی تخلفات بهداشتی و خلاف توصیه های ستاد ملی کرونا و از جمله برگزاری مراسم نخل برداری عصر عاشورا در تفت، انتقاد کرده بود.

برگزاری مراسم سنتی نخل برداری عصر عاشورا بدون رعایت فاصله فیزیکی در تفت در تفت برگزار شده بود و این در حالیست که برپایی آن توسط ستاد ملی کرونا ممنوع اعلام شده بود.

تفت در ۲۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =