۸ هزار کلاس درس تا پایان شهریور تحویل داده می‌شود

تهران-ایرنا- رییس سازمان نوسازی، تجهیز و بازسازی مدارس گفت: هشت هزار و ۵۱ کلاس درس تا پایان شهریور تحویل وزارت آموزش و پرورش می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر در تشریح اقدامات انجام شده برای آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: تا پایان امسال ۶ هزار و ۸۱۲ کلاس درس دیگر به بهره برداری می رسد که در مجموع ۱۴ هزار و ۸۴۳ کلاس به آموزش و پرورش تحویل داده می شود.

وی ادامه داد: ۴۱۱ پروژه تربیتی و ورزشی با زیربنای ۳۰۰ هزار مترمربع طی امسال تحویل داده می شود که ۲۰۸پروژه در نیمه اول سال و ۲۰۳ پروژه در نیمه دوم سال به بهره برداری می رسد.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد: طی ۶ ماهه  اول سال استان‌های خراسان رضوی، تهران و سیستان و بلوچستان به ترتیب با بهره برداری از هزار و ۳۰۶و ۷۶۱ و ۵۲۲ کلاس درس بیشترین تعداد کلاس های درس را مورد بهره برداری قرار دادند، در زمینه پروژه های تربیتی و ورزشی هم استان های خراسان رضوی،   ایلام و خراسان جنوبی به ترتیب با ۷۱، ۱۶ و ۱۳ پروژه‌ بیشترین تعداد پروژه‌های تحویلی را داشتند.

رخشانی‌مهر همچنین از استانداردسازی ۵۰ هزار کلاس درس طی سال ۹۹ خبر داد و گفت: در زمینه ساخت مجتمع‌های آموزشی هم اقدامات قابل توجهی انجام شده است و تا پایان شش ماهه اول سال ۲۷  مجمتع  آموزشی قابل بهره برداری هستند.

تخصیص اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی برای سرویس بهداشتی مدارس

وی درباره اقدامات انجام شده این سازمان با توجه به شیوع کرونا اظهار داشت: از ابتدای امسال ۷۰ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز سرویس بهداشتی مدارس سراسر کشور تخصیص یافت.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور با تاکید بر این که کمتر از پنج درصد مدارس سیستم غیراستاندارد گرمایشی دارند، گفت: برای سیستم سرمایشی مدارس هم  ۹۰ میلیارد تومان اعتبار  در نظر گرفته شده است که با هدف اصلاح سیستم‌های سرمایشی مدارس است.

رخشانی‌مهر خاطرنشان کرد: این اعتبار به استان‌هایی چون سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان اختصاص پیدا کرده است تا ادارات کل استانی تمهیدات لازم برای تامین و تجهیز سیستم‌های سرمایشی را داشته باشند.

وی تاکید کرد: در مناطق روستایی و سفید که امکان استفاده از زیرساخت‌های فضای مجازی دشوار است مدارس با حفظ پروتکل‌های بهداشتی برای دانش‌آموزان آماده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =