توزیع ۳۵۰ بسته معیشتی در بین مرزنشینان نیازمند آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: مرزبانی این استان در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و در ادامه کمک‌های مومنانه، ۳۵۰ بسته معیشتی را در بین مرزنشینان کم‌برخوردار استان توزیع کرد.

سردار یحیی حسین‌خانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همزمان با رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه، مرزبانی این استان نیز به تبعیت از فرمان رهبر معظم انقلاب این رزمایش را در روستاهای مرزی آغاز و اجرا کرده است.

وی اضافه کرد: مرزبانی این استان این بسته های معیشتی را که شامل هفت قلم کالا، برنج، روغن، چای، قند، ماکارونی، رب و حبوبات است را در بین مرزنشینان بی‌بضاعت و کم‌برخوردار روستاهای مرزی که پیشتر شناسایی شده بوند توزیع کرده است.

وی بیان کرد: برای هر بسته ۳۵۰ هزار تومان و در مجموع یک میلیارد و ۲۲۵ هزار ریال هزینه شده است.

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی همچنین افزود: در این راستا ۱۵۰ پرس غذای گرم نیز به ارزش ۶۰ میلیون ریال در بین مرزنشینان استان توزیع شده است.

به گزارش ایرنا، طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان‌غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با نخجوان،از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد که این مقدار ۱۵۰ کیلومتر آن در شهرستان ارومیه واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =