۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۱
کد خبرنگار: 1270
کد خبر: 84023184
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

قرارگاه "مبارزه با اراذل و اوباش" در بوکان راه‌اندازی شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی بوکان گفت: قرارگاه "مبارزه با اراذل و اوباش" در این شهرستان راه‌اندازی شده است تا خواسته به حق مردم برای مبارزه با کسانی که مخل امنیت عمومی هستند با برنامه‌ریزی و جدیت دنبال شود.

سرهنگ سلمان حیدری روز چهارشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این قرارگاه در ستاد فرماندهی این نیرو تشکیل شده و هدف آن مبارزه با اراذل و اوباش و کسانی است که مخل امنیت عمومی و روانی خانواده‌ها هستند.

وی با بیان اینکه امنیت شهر و شهروندان در اولویت کاری پلیس بوده و فعالیت‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر در تمامی زمینه‌ها و ماموریت‌های محوله موید این واقعیت است، افزود: به اراذل و اوباش اجازه عرض اندام در اماکن عمومی را نمی‌دهیم و پاسخ نیروی انتظامی به آنها پشیمان کننده خواهد بود.

فرمانده انتظامی بوکان با بیان اینکه کار این قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش و برخورد با مخلان امنیت اجتماعی وتشکیل پرونده جهت معرفی به مراجع قضایی است، ادامه داد: حفظ امنیت و آرامش روانی مردم همواره یکی از دغدغه های پلیس بوده و هرگونه حرمت شکنی و تعرض به حقوق مردم و خدشه دار نمودن امنیت اجتماعی و روانی مردم با اقدام قاطع و قانونی نیروی انتظامی همراه خواهد بود.

"سرهنگ حیدری" بیان کرد: مبارزه بی‌امان با تهیه و توزیع مواد مخدر و کشفیات آن، کشفیات قابل توجه در موضوع سرقت، کشف سریع جرایم، خصوصا جرایم خشن و دستگیری عاملان آن ( قتل و چاقو کشی)، توقیف خودروها و موتورسیکلت‌های فاقد پلاک و پلاک مخدوش (که در بیشتر جرایم از آن استفاده می‌شود) و مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی، از جمله خدمات شاخص و قابل استناد انتظامی بوکان در راستای ارتقای امنیت اجتماعی است.

وی گفت: در جلسه قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش تصمیمات مهمی در راستای تامین امنیت و آرامش روانی شهروندان و برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی اتخاذ شده و با برهم زنندگان نظم و آرامش عمومی جامعه و افراد خاطی برابر قانون رفتار خواهد شد.

فرمانده انتظامی بوکان ادامه داد: در راستای تشکیل این قرارگاه شهروندان در روزهای آتی شاهد اقدامات گسترده و قابل توجه انتظامی و قضایی در راستای تامین امنیت روانی و برقراری نظم و همچنین مقابله با برهم زنندگان نظم و آرامش عمومی خواهند بود.

وی اضافه کرد: مسئله ارتقای امنیت اجتماعی یک وظیفه همگانی بوده و تمام نهادها مسوول آن هستند از اینرو ما انتظار داریم تمامی نهادها از نظر علمی و پژوهشی و هم از نظر عملی در بحث ارتقای امنیت اجتماعی، به خصوص پیشگیری از نزاع و درگیری احساس مسوولیت کرده و با پلیس همکاری کنند.

بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و دومین شهر مهاجر پذیر کشور به حساب می‌آید.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha