پرداخت ۱۶ میلیارد ریال تسهیلات به دانشجویان علوم پزشکی هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از پرداخت ۱۶ میلیارد ریال تسهیلات به دانشجویان این دانشگاه در سال تحصیلی ۹۸- ۹۹ خبر داد.

دکتر صدیقه عابدینی روز سه شنبه در نشست تشریح عملکرد این معاونت در سال تحصیلی گذشته اظهار داشت: این میزان تسهیلات به دو هزار و ۵۳۰ دانشجو در قالب تسهیلات کمک هزینه تحصیلی ، وام های ضروری عادی و تسهیلات عتبات پرداخت شده است.

وی بیان داشت: تسهیلات سال ۱۳۹۸ در قالب های مختلف پس از اطلاع رسانی به دانشجویان و ثبت نام  و درخواست در موعد مقرر در سامانه و طی مراحل قانونی به آنان پرداخت شده است.

عابدینی تصریح کرد: در سال تحصیلی ۹۹-۹۸، در مجموع دو هزار و ۱۲۴ دانشجو، وام تحصیلی به ارزش ۱۲ میلیارد و ۶۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: ۶۲ فقره تسهیلات ضروری عادی و ۳۲ فقره تسهیلات عتبات ، ۷ فقره تسهیلات ودیعه مسکن و ۷۳ فقره وام علوی نیز به دانشجویان پرداخت کرده‌ایم.

این مقام مسوول ابراز داشت: همچنین ۱۷ فقره تسهیلات شهریه، ۵ وام ضروری دو برابری و ۱۰ وام مسکن نیز از دیگر تسهیلاتی است که دانشجویان در سال تحصیلی گذشته، دریافت نموده اند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیان داشت: همچنین سال تحصیلی گذشته ۳ هزار و ۴۱۷ دانشجو ی این دانشگاه تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند که در صورت بروز حادثه، دانشجویان تحت پوشش مطابق تعهد بیمه نامه می‌توانند از امکانات و خدمات بیمه‌ای بهره مند شوند.

در حال حاضر بیش از سه هزار و ۵۰۰ دانشجو در پنج دانشکده پزشکی،پیراپزشکی،دندانپزشکی،بهداشت محیط و پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =