امدادگران هلال‌احمر ۶۸ نفر را از غرق شدگی نجات دادند

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از نجات جان ۶۸ نفر از غرق شدگی توسط امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در رودخانه‌ها، سواحل دریا و دریاچه پشت سدها خبر داد.

مهدی ولی پور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: از ابتدای فروردین تا پایان روز ۳۱ مرداد ۱۳۹۹، در محیط های آبی ۲۹ استان کشور ۳۵۴ ماموریت امداد و نجات، توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر انجام شده که منجر به نجات ۶۸ غریق، انتقال ۳۵ غریق به مراکز درمانی و درمان سرپایی ۲۸ نفر در محل حادثه شده است.

وی ادامه داد: بیشترین ماموریت های امداد و نجات در محیط های آبی از نظر محل وقوع حادثه به ترتیب با ۱۳۲ ماموریت نجات در رودخانه ها، ۵۱ ماموریت نجات در دریاچه های پشت سدها و ۶۴ مورد ماموریت نجات در سواحل دریا  بوده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام بیشترین ماموریت امداد و نجات در سه استان گیلان، مازندران و البرز تاکید کرد: بیشترین ماموریت های امداد و نجات در محیط های آبی به ترتیب در استان های گیلان با ۴۷ مورد ( ۱۳ درصد از کل ماموریت)، مازندران  با ۳۸ مورد (۱۰.۵ درصد از کل ماموریت) و البرز  با ۲۷ مورد ( ۷.۲ درصد از کل ماموریت) انجام شده است.

ولی پور از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش‌های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =