شروع کلاس‌های دانشگاهی از ۱۵ شهریور به شرایط هر دانشگاه  بستگی دارد

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برخی دانشگاه ها اکنون در فرایند جبران عقب ماندگی های ترم گذشته یا به پایان رساندن ترم تابستانی هستند؛ در نتیجه همه آنها نمی توانند سال تحصیلی را از شنبه ۱۵ شهریور آغاز کنند.

علی خاکی صدیق روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره الزام دانشگاه ها برای شروع سال تحصیلی از شنبه ۱۵ شهریور ماه، تاکید کرد: دانشگاه‌ها بر حسب شرایط‌شان می‌توانند سال تحصیلی را از ۱۵ شهریور به بعد آغاز کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم از قول وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارائه اینترنت تخفیف دار خبر داد و گفت: این وزارتخانه قول داده است برای سال تحصیلی پیش رو نیز با دانشگاه ها و وزارت علوم همکاری کند.

خاکی صدیق درباره الزام دانشجویان کارشناسی برای حضور در خوابگاه و به پایان رساندن دروس کارگاهی و آزمایشگاهی، خاطرنشان کرد: هیچ دانشجویی الزام برای حضور در دانشگاه ندارد ولی دانشگاه ها در حال برنامه ریزی برای دانشجویانی هستند که دروس کارگاهی و آزمایشگاهی دارند؛ البته برنامه های دانشگاه ها با توجه به شرایط و امکانات شان با هم متفاوت است.

وی ادامه داد: دانشگاه ها در تلاش هستند دانشجویان از نظر دروس عملی و کارگاهی لطمه نبینند و این امر با تاخیر زیادی مواجه نشود. همچنین زمانبندی حضور دانشجویان در شهر دانشگاه های محل تحصیل در اختیار دانشگاه ها است و با دانشجویان هماهنگی های لازم را به عمل می آورند.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: این امکان هم وجود دارد که دانشجویان در محل زندگی میهمان شوند و دروس کارگاهی و آزمایشگاهی را در نزدیکترین دانشگاه به محل زندگی بگذرانند؛ وزارت علوم در این زمینه با دانشگاه ها نامه نگاری کرده است.

خاکی صدیق درباره میزان پوشش اینترنت اظهار داشت: با توجه به تجربه ای که ترم گذشته در بحث آموزش های الکترونیکی به دست آمد، سطح آموزش الکترونیکی در نیمسال تحصیلی جدید بالاتر می رود و از نظر کمی دانشجویان بیشتری تحت پوشش قرار می گیرند.

وی درباره تحصیل دانشجویان مناطق محروم، خاطرنشان کرد: اگر دانشجویان در مناطقی قرار دارند که نمی توانند خدمات اینترنتی دریافت کنند یا به هر دلیلی حضور در آموزش های الکترونیکی برای آنها مقدور نیست، دانشگاه ها به منظور رعایت عدالت آموزشی، بسته های آموزشی برای آنها تهیه و ارسال می کنند.

خاکی صدیق گفت: این موضوع در دستور کار دانشگاه ها قرار دارد و در دستورالعملی که برای دانشگاه ها ارسال شد، این موضوع نیز مد نظر قرار گرفت تا همه دانشجویان از این آموزش بهره مند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =