۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی به فعالان اقتصادی اردبیل پرداخت شد

اردبیل- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به فعالان اقتصادی و کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا در سطح استان خبر داد.

قاسم رحیمی روز سه‌شنبه در هفتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و جهش تولید استان اردبیل گفت: این تسهیلات به بیش از چهار و ۸۰۰ متقاضی ثبت نام کننده در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت شده است.

وی مجموع متقاضیان تایید شده برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا را ۱۱ هزار نفر اعلام و بیان کرد: هم‌اکنون تعداد ۶ هزار و ۵۰۰ متقاضی و فعال کسب و کار آسیب دیده از شیوع کرونا با نیاز تسهیلاتی ۹۰۰ میلیارد ریال در انتظار دریافت تسهیلات هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از شناسایی ۲۰ هزار کسب و کار آسیب دیده از شیوع کرونا در سطح استان خبر داد و افزود: برای مشاغل با بیمه خویش فرمایی ۶۰ میلیون ریال و برای مشاغل با نیروی کار فعال بیمه شده و بیمه نشده نیز ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی نرخ سود این تسهیلات را ۱۲ درصد و زمان بازپرداخت آن را نیز ۲ سال اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، در هفتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و جهش تولید استان اردبیل، پرداخت یارانه دستمزد به واحدهای کارگاهی استان اردبیل به شرط به کار گیری نیروی کار جوان شغل‌اولی استان مصوب شد.

بر اساس این مصوبه، واحدهای کارگاهی استان در قبال به کارگیری هر فرد شغل ‌اولی، از یارانه نقدی به میزان  ۳۰ درصد دستمزد مصوب شورای عالی کار برخوردار می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =