وزیر علوم: پروژه‌های ناتمام را به حداقل می‌رسانیم

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال پایانی دولت، برنامه‌ریزی‌ها به صورتی خواهد بود که تعداد پروژه‌های ناتمام برای دولت آینده را به حداقل برسانیم.

به گزارش وزارت علوم، منصور غلامی روز سه شنبه در آیین افتتاح مجازی پروژه‌های عمرانی قابل بهره‌برداری و منتخب دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت انجام گرفت، با تشکر از همه دست اندرکاران در به نتیجه رساندن و اتمام پروژه‌های عمرانی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح پروژه‌های عمرانی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی به عنوان نمونه‌ای از تلاش همکاران دانشگاهی هستیم. آنچه در این هفت سال در آموزش عالی اتفاق افتاد، تلاش مستمر برای اتمام پروژه‌های در دست احداث بوده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت و توانمندی به حد نهایی و قابل اعتماد در جامعه علمی کشور وجود دارد، افزود: مسوولان و برنامه ریزان کشور مساعدت کنند تا امکان به روز کردن این ظرفیت علمی و فناوری در جامعه فراهم شود و شاهد توسعه کشور مبتنی بر علم و فناوری باشیم.

وزیر علوم گفت: در بخش‌های مختلف آموزش عالی دستاوردهای مناسبی برای عرضه به مردم داشته و داریم که می‌توانند در فرصت‌های مناسبی عرضه شوند و حتماً باید به خود باوری در کشور امیدوار باشیم.

در این نشست مجازی که با حضور وزیر علوم، معاونان این وزارت، مسئولان سازمان برنامه و بودجه و رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برگزار شد. برخی از ۲۴۹ پروژه عمرانی اتمام یافته و قابل بهره برداری دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری از جمله ساختمان تجاری‌سازی و نوآوری پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی، استخر سرپوشیده دانشگاه هرمزگان، پروژه مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای دانشکده معماری، شهرسازی و هنر دانشگاه ارومیه، کتابخانه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی، مرکز فناوری‌های نوین دانشگاه فردوسی مشهد، سوله کارگاهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای دختران اردبیل، کارگاه صنایع چوب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و در نهایت کتابخانه مرکزی مجتمع آموزش عالی بم افتتاح و عملیات احداث دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه جندی‌شاپور آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =