کمیسیون ماده پنج با پروژه محرک توسعه در منطقه ۱۵ تهران موافقت کرد

تهران - ایرنا - رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران گفت: کمیسیون ماده پنج با طرح محرک توسعه در زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع در منطقه ۱۵ موافقت کرد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، «علی اشراقی» در این خصوص گفت: در این جلسه با طرح احداث مجتمعی با کاربری تجاری، اداری، درمانی، ورزشی، تفریحی، فرهنگی و هنری، دارای هتل، بازار صنایع دستی و پارکینگ طبقاتی در ۱۱ طبقه و در زمینی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع در ناحیه ۳ شـهرداری منطقه ۱۵، در محله کیانشهر شمالی موافقت شد.

وی افزود: در حال حاضر زمین های اطراف طرح مذکور به صورت قطعات درشت دانه است که عمدتاً با کاربری حمل و نقل و انبارداری مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفته است؛ احداث این طرح به ارتقای شرایط اجتماعی و اقتصادی منطقه ۱۵ کمک می‌کند و به عنوان محرک توسعه در جنوب شهر تهران سبب ارتقای کیفی این منطقه می‌شود.

اشراقی با بیان اینکه از لحاظ جغرافیایی این طرح در محور فدائیان اسلام واقع شده است و به بزرگراه بعثت-شمال و آزادگان-جنوب دسترسی دارد، گفت: قرار شد در این طرح علاوه بر تأمین پارکینگ مورد نیاز واحد ها، ۵۰ درصد مازاد پارکینگ به عنوان پارکینگ عمومی مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد:‌ همچنین مقرر شد به منظور تسهیل ارتباط دو قسمت شمالی و جنوبی طرح، احداث پل های ارتباطی با حداقل ارتفاع ۱۰متر از روی گذر با رعایت ضوابط حقوقی و شهرسازی بلامانع باشد.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران افزود: همچنین مقرر شد فضای سبز مناسب در همجواری طرح تأمین شده و تأییدات ترافیکی اخذ و طرح معماری مجموعه به تأیید حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برسد.

بر اساس این گزارش؛  جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست «پیروز حناچی» شهردار تهران و با حضور اعضاء، «محسن هاشمی رفسنجانی» رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، «عبدالرضا گلپایگانی» معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و «علی اشراقی» رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل می شود.

منطقه ۱۵ شهرداری تهران در جنوب شرقی شهر تهران قرار دارد؛  مهم‌ترین بخش این منطقه شهرک‌های مشیریه،  افسریه، بروجردی، سیزده آبان و بزرگراهای بسیج، بعثت، امام علی، آزادگان و خاوران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =