امیرعبداللهیان: سازش امارات با صهیونیست‌ها ناقض صلح و امنیت منطقه است

تهران- ایرنا- دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل و دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس، سازش امارات با جنایتکاران صهیونیست و همراهی برخی سران عربی با رژیم جعلی صهیونیستی را نمایشی کودکانه و نابخردانه توصیف و این اقدام تحریک‌آمیز را محکوم و ناقض صلح و امنیت منطقه خواند.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در گفت وگوی تلفنی با سلیم الزعنون رییس مجلس ملی فلسطین با ابلاغ سلام محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی به وی، برای ملت مبارز و مقاوم فلسطین آرزوی توفیق و بهروزی و پیروزی نهایی کرد.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل افزود: مقاومت ملت فلسطین در مسیر مبارزه مشروع برای آزادی کامل سرزمین تاریخی و مادری خود از چنگال اشغال صهیونیست‌ها وعده ای الهی است که قطعا محقق خواهد شد.

امیرعبداللهیان سازش امارات با جنایتکاران صهیونیست و همراهی برخی سران عربی با رژیم جعلی صهیونیستی را نمایشی کودکانه و نابخردانه توصیف و این اقدام تحریک‌آمیز را محکوم و ناقض صلح و امنیت منطقه خواند.

وی مقاومت را قدرتمند، فعال، هوشمند و حاضر در صحنه خواند و تاکید کرد امروز مقاومت این قدرت را دارد که رژیم صهیونیستی را مجبور به تمکین مطالبات ملت فلسطین کند.

سلیم الزعنون رییس مجلس فلسطین نیز در این مکالمه تلفنی از توجه مقام معظم رهبری، مردم و دولت کشورمان به موضوع فلسطین قدردانی کرد.

وی ضمن انتقاد شدید از خیانت برخی سران اعراب به آرمان ملت فلسطین،  خواستار محکومیت جهانی عادی سازی روابط با رژیم جعلی اسراییل و تضییع حقوق ملت فلسطین از سوی دولت ها و پارلمان کشورهای اسلامی و جهان شد.

رییس مجلس فلسطین در این تماس ضمن ابلاغ سلام به قالیباف شروع به‌کار مجلس جدید در جمهوری اسلامی ایران و ریاست وی را تبریک گفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =