راه‌اندازی دانشکده‌های صنعتی برای توسعه اقتصادی استان اردبیل ضروری است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: سرعت بخشیدن به توسعه صنعتی و اقتصادی استان مستلزم ایجاد دانشکده‌های صنعتی و فنی است.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو  روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از کتابخانه و پروژه‌های تکمیل شده دانشگاه محقق اردبیلی افزود: استان اردبیل در حال حاضر به سمت صنعتی شدن حرکت می کند و لازم است ابزارهای تئوری و عملی برای این توسعه فراهم شود.

وی بیان کرد: با توجه به پشتکار مسوولان دانشگاه و مساعدت وزارت علوم و نمایندگان استان  انتظار می‌رود مقدمات راه‌اندازی دانشکده‌های صنعتی در استان عملیاتی شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اقدامات انجام گرفته در تکمیل پروژه‌های دانشگاهی و کتابخانه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: تکمیل این پروژه‌ها گامی مهم در راستای رشد علمی و فرهنگی استان است.

رییس دانشگاه محقق اردبیلی هم در این آیین با اشاره به چهل و سومین سالگرد تاسیس دانشگاه گفت: این دانشگاه در حال حاضر جزو ۲۳ دانشگاه برتر کشور و با کسب رتبه‌های علمی توسط اساتید  از جمله دانشگاه‌های مطرح در جهان اسلام است.

دکتر حبیبی تصریح کرد: در کنار رشد و ارتقای علمی ،تامین زیرساخت‌های عمرانی نیز اجرا شده و با وجود تحریم‌ها و کمبود منابع مالی پروژه‌های عمرانی با قوت ادامه دارد.

وی گفت: پروژه‌های عمرانی از جمله ساختمان دانشکده علوم اجتماعی، آزمایشگاه،خوابگاه ، چمن مصنوعی و کتابخانه مرکزی از جمله پروژه‌های این دانشگاه است که با هزینه ۷۰ میلیارد تومان اعتبار آماده بهره‌برداری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =