فرماندارگناوه: مسئولیت های اجتماعی شرکت های نفتی گسترده شود

گناوه - ایرنا - فرماندار گناوه گفت: این شهرستان بلحاظ در جوار قرار گرفتن با تاسیسات مهم نفتی از مناطق راهبردی در جنوب کشور بشمار می آید که نیازمند توجه ویژه شرکت های نفتی در زمینه  مسئولیت های اجتماعی است.

به گزارش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز سه شنبه در جلسه بررسی  مشکلات و نیازهای روستاهای این شهرستان باحضور نماینده حوزه  انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود:

 باوجود تاسیسات نفتی دراین شهرستان  درصورتیکه مشکلی و یا گرفتاری در این حوزه پیش آمد نماینده ای از آنان در شهرستان برای پاسخگویی وجود ندارد و باید معطل بمانیم.

فرماندار گناوه گفت: این شهرستان در حوزه  آلایندگی نفتی در  سه جبهه دریا  ، آب و هوا و خاک روبرو است که از این حیث آسیب و دچار خسارت می‌شود.

وی افزود: مسئولان مرتبط نفتی باید میزان خدمات و مسئولیت های اجتماعی خود را در این شهرستان با دیگر مناطق نفتی در یک کفه ترازو قرار دهند و مقایسه کنند.

مهرجو گفت: این شهرستان در سه حوزه بندری، آبزی پروری و نفت و گاز ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه و پیشرفت دارد که باید از آن نهایت استفاده برده شود.

فرماندار گناوه ادامه داد: باتوجه به اینکه از  ۸۵ درصد اعتبارات عمرانی کشور در قالب ملی  ۱۵ درصد به شورای برنامه ریزی استان بوشهر اختصاص می یابد، به شهرستانها نظیر گناوه  در حدود ۶ درصد تعلق می گیرد و باتوجه به تعدد طرح های دردست اجرا و آینده عمرانی ناکافی است.

وی اظهارداشت: طرح احداث جاده ساحلی بندرریگ به گناوه از مهم ترین طرح های دردست اجرا است که به عنوان رینگ ساحلی شهرستان نقش مهمی در کاهش بار ترافیک و رونق تجاری و گردشگری ایفا خواهد کرد.

وی گفت: باتوجه به تجربه و جایگاه  نماینده حوزه انتخابیه در مجلس ، امیدواریم از این فرصت بهره لازم  جهت  توسعه و پیشرفت این منطقه برده شود.

مهرجو افزود: پیشنهاد تقویت و تکمیل ماشین آلات سنگین   جهت ایام زمستان و استفاده از تعاونی دهیاری ها در اجرای طرح های عمرانی روستا  بسیار مناسب است.

                                                                                                              

محمدحسن بازویی بخشدار ریگ گفت:  لایروبی رودخانه شور به طول حدود ۲۰ کیلومتر تا قبل از بارندگی های امسال حایز اهمیت است که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: این رودخانه درصورت لایروبی نشدن در زمان طغیان رودخانه های فصلی بالادست ساکنان روستاهای رودشور و جزایر جنوبی و شمالی این بخش را دچار مشکل جدی خواهد کرد و جاده ساحلی را در معرض آب گرفتگی قرار خواهد داد.

وی گفت: باتوجه به اجرای طرح پرورش میگوی رودشور شمالی ، ساکنان روستاهای همجوار جزیره شمالی و جنوبی باید از این فرصت بهره مند و  منفعت شغلی و اقتصادی داشته باشند.

خدیجه دشتی بخشدار مرکزی گناوه گفت:  آسفالت راه روستای تاجملکی از دغدغه های مردم این منطقه است و باید در اولویت ها قرار گیرد.

وی گفت: آسفالت تعدادی از روستاها انجام شده و برخی نیز زیرسازی شده است که باید هرچه زودتر آسفالت شوند.

دشتی افزود: دامداران روستای شول در زمینه تامین آب دام های خود مشکل دارند که در حال پیگیری است.

وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه روستای شول در نزدیک شرکت پتروامید قرار دارد می توان از آنان برای بهبود وضعیت آب دامداران و کشاورزی بهره گرفت.

رئیس شورای اسلامی بخش ریگ گفت: این بخش در حوزه راهداری به ماشین آلات سنگین نیاز دارد.

روح الله یگانه افزود: ایجاد سد در نقاط بالادست روستایی علاوه بر  به هدررفتن آب های بارندگی به دریا کمک شایانی به کشاورزی این منطقه خواهد کرد.

حائری دهیار روستای جزیره گفت: این روستا به عنوان منطقه گردشگری روستایی استان بوشهر و قطب صیادی شهرستان بشمار می آید و نیازمند توجه بیشتر است.

وی افزود: ورودی این روستا از سمت جاده ساحلی نیاز به پل و تعریض دارد و پروژه متوقف شده اسکله جزیره فعال شود.

فردی رئیس شورای محمدصالحی گفت: تامین آب  کشاورزی از مهم ترین نیازهای اصلی مردم روستاهای این بخش است..

وی افزود: قرار بود سهمیه ای از سد چم شیر به دشت های لیراوی دیلم و حیات داود گناوه اختصاص یابد،  امید کشاورزان دوچندان شد اما متوقف و عملیاتی نشد.

وی اظهارداشت: ایجاد سدهای خاکی در بالادست و حفر چاه برای برون رفت و بهبود وضعیت کشاورزی روستاهای این منطقه بسیار کارساز است.

بیش از ۲۰ درصد از جمعیت ۱۰۵ هزارنفری گناوه در شمال استان بوشهر در روستاها سکونت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha