خانه‌های هلال کرمان به ۳۰۰ خانه افزایش می‌یابند

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: خانه های هلال این استان تا پایان سال جاری از ۱۴۲ خانه به ۳۰۰ خانه در شهرها و روستاها ارتقا خواهند یافت.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، رضا فلاح در نخستین نشست آغاز به کار خانه هلال هنرمندان استان کرمان افزود: خانه های هلال با هدف تحقق شعار داوطلب محوری و بهره مندی از مشارکت افتخاری و داوطلبانه افراد علاقه مند جهت فعالیت در جمعیت هلال احمر بمنظور حمایت از زندگی و سلامت آحاد افراد جامعه با ارائه آموزش های امدادی و اصول و روش های خدمات داوطلبانه به نیازمندان در شرایط عادی و بحرانی در سطح روستا و محلات شهری در استان کرمان راه اندازی شده است. 

وی به هدفمند و ماندگار بودن خانه های هلال با توجه به نیاز و آمادگی جامعه در حوادث اشاره کرد و گفت: همیشه شاهد حضور و دست یاری هنرمندان در عرصه های کمک و مهروزی در تمامی بحران ها و حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اجتماعی هستیم.

وی تصریح کرد: هنرمندان به عنوان گروه‌های مرجع جامعه نقش ارزنده‌ای در ترویج فرهنگ نوع دوستی و بشردوستی دارند و این گروه پیشروی افکار فرهنگی در جامعه‌ هستند. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: فعالیت های بشردوستانه و ترویج فرهنگ صلح و دوستی یکی از ماموریت های جمعیت هلال احمر است که هنرمندان سفیر جمعیت هلال احمر در فرهنگ سازی در امر کمک رسانی و یاری رساندن به دردمندان و نیارمندان هستند زیرا هنر همواره در عرصه آموزش و ارتباط با مردم تاثیرگذار بوده است. 

فلاح همچنین در ادامه به اجرای طرح نذر آب سه در شهرستان ریگان اشاره کرد و افزود: این برنامه با هدف تاب آوری مردم در تغییرات اقلیمی و با ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، معیشتی و نصب تانکرهای آب در مناطق کم برخوردار ریگان برگزار خواهد شد.

یکی از اعضای اصلی خانه هلال هنرمندان نیز به برگزاری جشنواره فیلم کوتاه با عنوان "زندگی در عصر کرونا" اشاره کرد و گفت: این جشنواره توسط خانه هلال هنرمندان در ۲ بخش عمومی و هنرمندان برگزار خواهد شد. 

پیروز ارجمند افزود: پروژه آسیب های اجتماعی و نشاط اجتماعی بستر مناسبی برای بهره گیری از حضور جامعه هنرمندان در راستای پیشگیری و مبارزه با این موضوع خواهد بود. 

همچنین  محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این نشست عنوان کرد: بهره گیری از توان و ظرفیت هنرمندان در انسجام برنامه های امدادی، بشردوستانه و عام المنفعه در جامعه با راه اندازی خانه هلال هنرمندان محقق می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =