۳۰ درصد از مبتلایان کرونا در گچساران کارمند هستند

گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: ۳۰ درصد مبتلایان به کرونا در این شهرستان معادل ۳۲۴ نفر را شاغلان بخش بهداشتی، درمانی، ادارات و دیگر مشاغل تشکیل می دهند.

علی خوان پایه روز سه شنبه  در نشست ستاد مبارزه با ویروس کرونا افزود: سه هزار و ۹۸۹ مورد تست کرونا در این شهرستان از افراد  با علائم مشکوک گرفته شده که نمونه آزمایشی ۲۶درصد از این تعداد مثبت بوده است.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از ۷۱درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان بهبود یافته اند.

خوان پایه اظهار داشت: ۴۵ درصد از مبتلایان ویروس کرونا در این شهرستان زن و ۵۵درصد نیز مرد بوده اند.

وی تصریح کرد: ۲و هفت دهم  درصد از بیماران بستری بر اثر ویروس کرونا در گچساران جان باخته اند.

خوان پایه ابراز کرد: ۳۰درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان کارکنان دستگاه های اجرایی بوده اند.

وی افزود: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مدارس این شهرستان انجام و همه الزامات ستاد ملی مقابله با کرونادر مدارس رعایت شود.

معاون آموزش ابتدائی آموزش و پرورش  گچساران با بیان اینکه بازگشایی مدارس شهری به وضعیت قرمز، سفید و زرد بستگی دارد گفت: در وضعیت سفید مدارس حضوری ، زرد کلاس‌ها به صورت ۲ روز در هفته و در وضعیت قرمز نیاز به حضور دانش‌اموزان در مدارس نیست.

محمد شهبازی با بیان اینکه ارائه آموزش به دانش‌آموزان فراهم شده افزود: فعالیت آموزشی مدارس بر اساس وضعیت مناطق مختلف و براساس ستاد ملی کرونا برگزار خواهد شد و برای سال تحصیلی جدید بر اساس سه وضعیت سفید، قرمز و زرد برنامه‌ریزی شده است.

وی ابراز کرد: کلاس‌های درس با رعایت اصول بهداشتی  درمدارس وضعیت سفید برگزار خواهد شد و در مناطق قرمز تمام فعالیت‌های آموزشی در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

شهبازی تصریح کرد: دانش آموزان به صورت زوج و فرد در مناطقی که کلاس های درس برگزار می شود حاضر خواهند شد بطوری که ۵۰ درصد دانش آموزان یک کلاس در روزهای زوج و مابقی در روزهای فرد در کلاس درس شرکت می‌کنند و برای بهره مندی از تمام ساعت‌های کلاس درس هفته بعدی روزهای زوج و فرد تغییر خواهد کرد.

وی گفت:  در مدارس مناطق محروم به دلیل دسترسی نداشتن به اینترنت و شبکه شاد و جمعیت زیر ۱۰ دانش آموز،  کلاس های درس براساس برنامه ستاد کرونا به صورت حضوری برگزار  خواهد شد.

در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۳ هزار دانش آموز در این شهرستان راهی مدارس درس خواهند شد.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =