۱۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۷
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84022959
۰ نفر

برچسب‌ها

تهیه لباس فرم برای دانش‌آموزان مدارس کردستان اجباری نیست

سنندج - ایرنا - مدیرسازمان دانش‌آموزی آموزش و پرورش کردستان گفت: با توجه به شرایط موجود (شیوع ویروس کرونا) در سال تحصیلی جدید هیچ دستورالعملی مبنی بر تهیه لباس فرم برای دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی مدارس استان ابلاغ نشده است.

احمدعبداللهی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درسال‌های گذشته نیز هیچ اجباری از سوی آموزش و پرورش مبنی بر تهیه لباس فرم جدید برای دانش‌آموزان نبوده مگر اینکه شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان خود در این زمینه تصمیمی اتخاذ می‌کردند.

وی افزود: امسال شرایط بسیار متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است وبا توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت اقتصادی مردم، هیچگونه دستورالعملی در این زمینه از سوی آموزش و پرورش به مدارس ابلاغ نشده و اجباری بر تهیه لباس فرم جدید نیست.

مدیرسازمان دانش‌آموزی آموزش و پرورش کردستان افزود: گاهی بدلیل تغییر مقطع تحصیلی دانش‌آموز، خانواده‌ها بدون هیچ اجباری و کاملا اختیاری اقدام به تهیه لباس فرم جدید برای فرزندانشان می‌کنند، البته اگر مدرسه‌ای اجبار به تهیه لباس فرم دارد مسوولیت آن با مدیرهمان مدرسه خواهد بود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه سال تحصیلی گذشته بدلیل شیوع ویروس کرونا، مدارس چند ماه زودتر تعطیل شد بنابراین لباس فرم ‌دانش‌آموزان نو است و نیازی به تهیه لباس جدید ندارند و اجبار به تهیه لباس نو از سوی مدارس فقط تحمیل هزینه اضافی بر خانواده‌ها است.

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، مدارس کشور در مقاطع تحصیلی مختلف از روز شنبه ۱۵ شهریور فعالیت خود را در قالب سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ آغاز خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =