زمینه ایجاد اشتغال ۳۰ هزار نفر در شهرک های صنعتی البرز فراهم است

کرج - ایرنا - سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان البرز گفت که با راه اندازی طرح های صنعتی در دست اقدام در شهرک های صنعتی، زمینه ایجاد اشتغال برای ۳۰ هزار نفر فراهم است.

علی مهدی پور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در استان البرز ۲۵۳۲ قرارداد صنعتی در شهرک های صنعتی منعقد شده که ۱۵۹۲ واحد پروانه بهره برداری اخذ نموده و ۹۴۰ طرح صنعتی  نیز در مرحله ساخت وساز است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت بهره برداری از این طرح ها برای ۳۰ هزار نفر ایجاد اشتغال می شود.

مهدی پور با اشاره به اینکه طرح های صنعتی استان بسیار حساس هستند، افزود: از این طرح ها تعدادی در مرحله تخصیص زمین، تولید سوله، ماشین آلات، دیوارکشی و... می باشند که با توجه به افزایش قیمتی که در سال جاری در حوزه مصالح ساختمانی داشتیم باعث شده که هزینه ساخت کارخانجات افزایش یابد.

وی ادامه داد: با این روند رقم اقتصادی در نظر گرفته شده برای این واحدها تغییر می یابد و باعث می شود که طرح های صنعتی راکد بمانند.

سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان البرز بیان داشت: ۶۰ درصد این طرح های صنعتی فعال و ۴۰ درصد در مرحله شروع به کار هستند که یا زمین را تحویل گرفته و یا در مرحله دیوارکشی هستند.

وی با بیان اینکه استاندار نگاه ویژه ای به تامین اعتبار برای واحدهای صنعتی دارد، گفت: به قدری هزینه های عمرانی بالارفته است که نیاز است به بحث تامین اعتبار نگاه ویژه ای شود.

وی تامین زیرساخت ها برای شهرک ها را نیز از دیگر نیازهای اصلی در این بخش دانست و افزود: تامین آب، برق، گاز، تلفن و راه باید توسط دستگاه های خدمات رسان متولی انجام شود و این دستگاه ها نیز باید نگاه ویژه ای به تامین زیرساخت های شهرک های صنعتی داشته باشند.

مهدی پور اضافه کرد: در این میان شهرک صنعتی کوثر یک شهرک عملیاتی است که ۱۹۷ طرح در حال ساخت و ساز دارد و پیش بینی می شود با راه اندازی این طرح ها برای ۶ هزار نفر ایجاد اشتغال شود.

وی با اشاره به پیگیری های لازم برای ایجاد زیرساخت های این شهرک، افزود: یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام در سال جاری که جزو برنامه های اصلی می باشد، راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی راکد است.

وی اضافه کرد: یکی از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت بازچرخانی و به تولید برگرداندن واحدهای صنعتی غیرفعال است.

سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان البرز گفت: همچنین یکی از برنامه های اصلی استان البرز برای سال جاری به عرصه تولید برگرداندن ۱۰۰ واحد صنعتی در دست اقدام است که تاکنون برای ۲۰ واحد که بیشتر در شهرک صنعتی اشتهارد مستقر هستند، عملیاتی شده است.

بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در شهرک های صنعتی استان البرز مشغول به فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =