پرداخت تسهیلات به ۹۴۷ طرح درآمدزای دهیاری‌ها در دولت تدبیر و امید

تهران - ایرنا - معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: ۹۴۷ طرح درآمدزای دهیاری‌های کشور در دولت تدبیر و امید تسهیلات دریافت کرده‌اند.

علی قربانی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به این ۹۴۷ طرح درآمدزای دهیاری ها در کشور، ۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

وی ادامه داد: شناسایی و حمایت از این طرح های درآمدزای دهیاری ها در قالب تخصیص تسهیلات بانکی از ابتدای سال ۱۳۹۵ در قالب همکاری مشترک سازمان شهرداری ها  و دهیاری های کشور با پست بانک ایران آغاز شده است.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها ودهیاری گفت: اجرای این طرح های درآمدزای دهیاری ها که در زمینه های کشاورزی، صنعتی، عمرانی، خدماتی، گردشگری و ماشین آلات است، شرایط فعالیت برای ۲۳۱۲ نفر در نواحی روستایی را فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی روستایی این طرح ها شامل ۳۵ طرح بود که زمینه اشتغال برای ۲۴۶ نفر را فراهم کرده و ۱۲۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان هم تسهیلات دریافت کرده اند و همچنین در بخش صنعتی نیز این طرح ها شامل ۱۱۷ طرح است که زمینه اشتغال ۷۷۹ نفر با اعتباری معادل  ۷۵۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان را فراهم کرده است.

قربانی ادامه داد: در بخش عمرانی نیز ۱۷ طرح با اشتغالزایی برای ۱۶۷ نفر در سطح روستاها ۱۶۰ هزار و ۷۰۰میلیارد تومان اعتبار دریافت کردند و در بخش خدماتی نیز ۲۴ طرح با ایجاد شغل برای ۲۰۹ نفر ۲۴۳ هزار و ۷۰۰میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

وی افزود: در زمینه طرح های درآمدزای دهیاری ها هم ۲۳ طرح با فراهم کردن زمینه اشتغال برای  ۱۷۸ نفر ۱۷۶ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد که در بخش ماشین آلات هم ۷۳۳ طرح درآمدزای دهیاری ها در کشور با فراهم کردن زمینه اشتغال برای ۷۳۳ نفر در مجموع ۲ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۷۴۲ میلیارد تومان اعتبار دریافت کردند.

عضویت ۲۱هزار دهیاری در تعاونی های دهیاری ها

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ادامه داد: در راستای هم افزایی توان دهیاری ها برای ارائه خدمات موثر به روستاییان و تحقق برنامه ریزی پهنه ای در این نواحی، تاسیس و توسعه تعاونی های دهیاری ها با بهره گیری از ظرفیت قوانین و مقررات بخش تعاون از طریق همکاری مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد.

وی گفت: این تعاونی ها در حال حاضر با عضویت بیش از  ۲۱ هزار نهاد دهیاری ها در پهنه جغرافیایی کشور تشکیل شده و با تاسیس این تعاونی ها زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفر در روستاهای کشور فراهم شده است.

اکنون ۳۷ هزار و ۱۱۸ دهیاری ها در روستاهای کشور فعال هستند و  ۹۵ درصد جمعیت روستایی از خدمات ارائه شده توسط دهیاری ها استفاده می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار جامعه