انهدام ۷ شرکت کلاهبرداری در نقش شرکت‌های لیزینگ خودرو

تهران- ایرنا- رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری که در نقش شرکت‌های لیزینگ از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند خبر داد و گفت: بر اساس نظر کارشناسان ارزش ریالی این پرونده بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا لطفی افزود: کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در طرح مقابله با شرکت هایی که تحت عنوان لیزینگ از شهروندان کلاهبرداری می کنند، عملیات و اقدامات پلیسی را در دستور کار خود قرار دادند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در پی جویی صورت گرفته برای کشف سرنخ از موسسان این شرکت ها در فضای مجازی موفق به شناسایی تعدادی شرکت که تحت عنوان لیزینگ خودرو از شهروندان کلاهبرداری می کردند، شدند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: کارآگاهان با توجه به فعالیت گسترده مجرمان طی هماهنگی با سرپرست دادسرای ناحیه ۶ تهران برای پلمب و دستگیری مدیران این شرکت ها وارد عمل شدند.

سردار لطفی اظهار داشت: تلاش های شبانه روزی کارآگاهان برای ردیابی این شرکت های کلاهبرداری کلید زده شد و کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران موفق به شناسایی ۷ شرکت شدند و در این خصوص عملیاتی ویژه صورت گرفت و ۱۷ تن از اعضای این شرکت ها به همراه ۷ میلیارد ریال دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص شناسایی مدیر اصلی این شرکت ها که برای ردگم کنی مدیریت اصلی را به نام یکی از همدستانش زده بود، تصریح کرد: در تحقیق از متهمان که در این ۷ شرکت فعالیت داشتند مشخص شد فردی به نام" فرامرز " ۳۶ ساله این شرکت ها را تاسیس کرده و یکی از همدستان خود را به عنوان مدیر شرکت انتخاب کرده است که در این راستا کارآگاهان با بهره گیری از شیوه های نوین کشف جرم موفق به دستگیری فرامرز می شوند.

وی افزود: در تحقیقات از متهمان مشخص شد که اعضای این باند با تاسیس این شرکت های کاغذی به بهانه فروش خودرو به صورت لیزینگ و شرایطی از شهروندان مبالغ زیادی را دریافت کردند که کارآگاهان اداره چهاردهم قبل از اینکه مدیر اصلی این شرکت با پول های به دست آمده پا به فرار بگذارد موفق به دستگیری وی شدند.

سردار لطفی در پایان گفت: با دستور سرپرست دادسرای ناحیه ۶ تهران، اعضای این باند برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران قرار دارند و تلاش برای شناسایی افرادی که در دام این شرکت ها گرفتار شده اند ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =