ارایه خدمات مشاوره رایگان به دریانوردان خوزستان

اهواز - ایرنا - معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی استان خوزستان گفت: سامانه مشاوره بهزیستی با شماره تلفن ۱۴۸۰ ویژه دریانوردان از هشت صبح تا ۱۲ شب به صورت رایگان خدمات مشاوره رایگان می‌دهد.

علی حسن زاده روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: دریانوردان و خانواده‌های آنها می‌توانند از این خدمات مشاوره‌ای در زمینه مشکلات خانوادگی، کودک و نوجوان، تحصیلی، تربیتی، اعتیاد، ازدواج ،استرس و نگرانی‌ ناشی از ویروس کرونا استفاده کنند.

وی با اشاره به خدمات فردی، اجتماعی و آسیب‌های ناشی از ویروس کرونا گفت: این خدمات مشاوره‌ای ویژه دریانوردان در هفت استان ساحلی گیلان، مازندران، گلستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان انجام می‌شود.

حسن زاده گفت: این خدمات مشاوره‌ای با توجه به شغل سخت دریانوردی و مشکلات دوری از خانواده دریانوردان در سفرهای دریایی، به تمامی دریانوردان و خانواده‌های آنها ارایه می‌شود.

دریانوردی از مشاغل سختی است که فرد علاوه بر تحمل سفرهای سخت باید بتواند دوری از خانواده را تحمل کند و با عشق و علاقه به سراغ این رشته برود. هم اکنون در ایران سه مرکز دانشگاهی دریایی چابهار، مرکز علوم دریایی خرمشهر و دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) وجود دارد که علاقمندان این رشته از طریق آزمون سراسری وزارت علوم در دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =