اثر مربی کانون پرورش فکری کرمانشاه به جشنواره عروسکی مبارک راه یافت

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه گفت: اثر «تنهایی دنیا» به نویسندگی و کارگردانی «رحمت غلامی»، مربی فرهنگی مرکز شماره ۲ کانون پرورش فکری شهر کرمانشاه به مرحله ارزیابی اجرایی هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی مبارک راه یافت.

مهناز فتاحی روز سه‌شنبه به ایرنا افزود: هفت عنوان از نمایش‌نامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور به بخش‌های کودک، نوجوان و خردسال هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران‌- مبارک راه پیدا کرد.

به گفته او، ۶ نمایش‌نامه از تولیدات کانون در بخش کودک و نوجوان و یک نمایش‌نامه نیز در بخش خردسال، در مرحله پایانی جشنواره نمایش عروسکی «مبارک» به رقابت می‌پردازند.

وی اظهار داشت: هیأت ‌انتخاب متشکل از «شادی پورمهدی»، «ماندانا کریمی» و «حسین فدایی‌حسین» در بخش نمایش‌های صحنه‌ای «ویژه مخاطب کودک و نوجوان» پس از ارزیابی ۹۷ نمایش‌نامه و طرح متقاضی حضور در این بخش و بررسی طراحی عروسک‌ها و ایده‌های اجرایی، ۶ اثر از تولیدات کانون را برای مرحله ارزیابی اجرایی معرفی کردند که یک اثر از استان کرمانشاه است.

فتاحی توضیح داد که گروه‌های پذیرفته شده در این مرحله تا ۱۰ آذر سال جاری برای تولید و آماده‌سازی اثر خود فرصت خواهند داشت.

او گفت: هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران-مبارک اسفند سال ۱۳۹۹ در تهران برگزار خواهد شد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه اکنون بیش از ۵۰ مرکز فعال ثابت و سیار در استان دارد و بیش از ۱۰۰ هزار نفر از کودکان و نوجوانان استان عضو مراکز این کانون هستند.

اخبار مرتبط