رویداد ملی "صنایع روستا دوست" بازدهی تولید را افزایش می‌دهد

همدان- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) همدان با بیان اینکه طرح ملی«صنایع روستا دوست» با هدف افزایش بازدهی طرح‌های تولیدی در روستاها اجرا می‌شود از مردم خواست در این رویداد مشارکت جدی داشته باشند.

پیمان ترکمانه روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با سراسر کشور رویداد ملی "صنایع روستا دوست" در این استان برگزار می‌شود .

وی ادامه داد: رویداد ملی"صنایع روستا دوست" باهدف شناسایی فرصت‌های جدید اشتغال، تقویت بهره‌وری در تولید، توسعه اشتغال، حمایت از مخترعان، صاحبان ایده‌های صنعتی نوآورانه، شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان این عرصه در مناطق روستایی و محروم استان اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) همدان با اشاره به اینکه فراخوان مشارکت در این رویداد اعلام شده است، اظهار داشت: ۵۵ درصد از مددجویان زیر حمایت این نهاد در استان را روستاییان تشکیل می‌دهند که ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزا برای این افراد در مناطق روستایی اهمیت ویژه‌ای دارد.

ترکمانه افزود: این رویداد همه محصولات صنعتی که نوآورانه است را شامل می‌شود، و طرح آن در مقیاس کوچک روستایی، به‌ صرفه و دارای فن‌آوری ساده و قابل پشتیبانی در روستا به اجرا درمی‌آید.

وی ادامه داد: در فراخوان این رویداد ملی، صاحبان محصولات یا ایده‌های صنعتی با شرایط درخواست شده می‌توانند طرح خود را در سامانه این رویداد به نشانی اینترنتی www.emdad.ir ثبت کنند و با مشارکت در این مسابقه بزرگ، از مزایای این رویداد بهره برند. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) همدان گفت: هدایای این رویداد شامل جوایز نقدی (برای سه طرح برتر)، نمایش محصولات در نمایشگاه بین‌المللی، معرفی محصولات به بازارهای هدف، تسهیلات قرض‌الحسنه (برای طرح‌های منتخب)، سرمایه‌گذاری توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و یا سایر شتاب‌دهنده‌های حاضر در نمایشگاه و امکان اجرای آزمونه طرح می‌شود.

وی با دعوت از فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها، ادارات، شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی، شرکت شهرک‌های صنعتی و مراکز صنعتی در سطح استان برای مشارکت در این رویداد ملی، یادآور شد: مهلت ثبت‌نام و معرفی طرح‌ها از طریق سامانه به آدرس www.emdad.ir تا ۲۵ مهرماه سال جاری است.

بر اساس آخرین آمار نزدیک به ۴۳ هزار خانواده زیر پوشش کمیته امام خمینی (ره) همدان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =