بیش از ۱۶ هزار تُن گندم در شاهین‌دژ خریداری شد

مهاباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ گفت: امسال ۱۶ هزار و ۳۰۰ تُن گندم از کشاورزان این شهرستان خریداری شده که نصف پیش‌بینی‌هاست.

اسکندر عبدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مقدار گندم مازاد بر نیاز کشاورزان شاهین‌دژی توسط سه مرکز خرید تضمینی گندم در سطح این شهرستان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه امسال خرید تضمینی گندم ۳۰ هزار تُن پیش بینی شده بود، ادامه داد: امسال بالغ بر ۴۰ هزار تن گندم توسط کشاورزان این شهرستان تولید شد که نسبت به سال گذشته ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ با اشاره به اینکه امسال قیمت خرید هر کیلوگرم گندم با چهار درصد افت مفید و ۲ درصد افت غیرمفید ۲۵ هزار ریال تعیین شده، بیان کرد: مدت زمان پرداخت وجه گندم‌کاران، حداکثر ۱۰ روز پس از معرفی به بانک است.

عبدی با بیان اینکه در سال زراعی جاری ۳۲ هزار و ۲۱۲ هکتار از مزارع این شهرستان به کشت گندم اختصاص یافته بود، افزود: از این مقدار ۲۸ هزار هکتار به صورت دیم و چهار هزار و ۲۱۲ هکتار به صورت آبی کشت شده است.

شاهین‌دژ در مجموع دارای ۸۵ هزار هکتار زمین زراعی و باغی است که از این مقدار ۶۵ هزار هکتار به صورت دیم و مابقی هم به صورت آبی کشت می‌شود.

این شهرستان در جنوب آذربایجان‌غربی و ۲۰۵ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =