۸ شرکت منتخب جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس معرفی می‌شوند

تهران- ایرنا- مدیرکل نظارت و ارزیابی پارک فناوری پردیس گفت: هشت شرکت منتخب در جشنواره برترین شرکت‌های پارک فناوری امسال، نیمه دوم شهریور معرفی می‌شوند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، محسن علی اکبریان با بیان اینکه فراخوان مشارکت در جشنواره برترین شرکت‌های پارک از ۱۱ تیر ماه منتشر شد و شرکت ها به مدت یک ماه برای شرکت در این جشنواره فرصت داشتند، افزود: در این دوره بعد از داوری های صورت گرفته ۶ شرکت مستقر در پارک فناوری پردیس و ۲ شرکت مستقر در مرکز رشد فناوری نخبگان به عنوان برگزیدگان جشنواره برترین شرکت‌های امسال انتخاب شدند.

وی درباره مشارکت ۹۸ درصدی شرکت ها در سال گذشته اظهار داشت: امسال میزان مشارکت حدود ۶۰ درصد بود، در مجموع ۸۰ شرکت مستقر در پارک و ۳۰ شرکت مرکز رشد فناوری نخبگان در این جشنواره شرکت کردند.

اکبریان ادامه داد: هر سال در برگزاری این جشنواره فعالیت شرکت‌ها در چند سرفصل سنجیده می‌شود که شامل «صادرات محصولات و خدمات فناورانه»، «همکاری با طرف‌های خارجی»، «همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی»، «توسعه‌ اقتصادی»، «هم‌افزایی بین شرکت‌ها در مجموعه داخل پارک»، «تولید و توسعه‌ فناوری» و «ارتقا و توسعه‌ سازمانی» و «مسئولیت اجتماعی» است.

وی در مورد مشارکت استارتاپ‌های مستقر در کارخانه‌های نوآوری در این جشنواره گفت: استارتاپ‌های مستقر در شعب، در صورت کامل شدن فرآیند عضویت در پارک فناوری پردیس، امکان شرکت در جشنواره برترین شرکت‌ها را دارند. امسال حدود ۸ استارتاپ مستقر در شعب که واجد این شرط بودند، در ارزیابی شرکت کردند. فعالیت شتاب دهنده‌های مستقر در کارخانه‌های نوآوری نیز توسط مرکز شتابدهی نوآوری به صورت مجزا سنجیده می‌شود.

مدیر کل نظارت و ارزیابی واحدهای فناور پارک فناوری پردیس  با بیان اینکه برگزیدگان این جشنواره روز دوشنبه ۱۷ شهریور معرفی می‌شوند، افزود: فرآیند ارزیابی شرکت‌ها به دو صورت کمی و کیفی انجام می‌شود. امسال نیز نسبت ارزیابی کمی و کیفی در همچون گذشته انجام شد. ۸۰ درصد از فرآیند ارزیابی کمی و بر مبنای مستندات ارائه شده توسط شرکت‌ها و ۲۰ درصد از آن کیفی و بر مبنای نظر متخصصان و خبرگان بود.

وی گفت: در این دوره ۴ شرکت از ۶ برگزیده امسال از شرکت‌های بزرگ پارک و ۲ برگزیده دیگر شرکت‌های نسبتا کوچک هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =