خانواده‌ها برای آگاهی از بازگشایی مدارس منتظر اطلاع رسانی سامانه شاد باشند

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: وضعیت بازگشایی مدارس استان از پانزدهم شهریور بر اساس تصمیم ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا از طریق سامانه شاد و مدیران مدارس به خانواده‌ ها اعلام می‌شود.

محمد دستورانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه یک هفته تا بازگشایی مدارس فرصت باقی است، ابراز داشت: تصمیم‌گیری در زمینه آموزش حضوری یا مجازی در مدرسه با توجه به شرایط هر منطقه به اطلاع خانواده‌ها می‌رسد.

شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد» برنامه کاربردی ویژه تلفن همراه هوشمند است که برای آموزش دانش آموزان در روزهای بحران کرونا و تعطیلی مدارس استفاده می شود. در آن سه فرآیند ورود برای دانش آموزان، معلمان و مدیران در نظر گرفته شده است و براساس آخرین بررسی‌ها در حدود ۶۰ درصد دانش‌آموزان استان سمنان به برنامه شاد دسترسی دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌ها استان سمنان به چهار بوم تقسیم‌بندی شده است و با توجه به گزارش هفتگی به آموزش و پرورش از لحاظ شیوع کرونا در هر بوم برای برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری یا مجازی تصمیم‌گیری می‌شود.

وی بیان کرد: گرمسار و آرادان در یک بوم، سمنان، سرخه و مهدیشهر یک بوم، دامغان و امیر آباد در یک بوم و شاهرود، بسطام، بیارجمند و میامی در بوم دیگر تقسیم بندی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل‌ها کلاس‌های درس در مناطق دارای وضعیت سفید از لحاظ شیوع کرونا به صورت حضوری و در مناطق زرد کرونایی حضور دانش‌آموزان به صورت گروه‌بندی و در مناطق قرمز کرونایی به صورت مجازی برنامه‌ریزی شده است.

دستورانی یادآور شد: سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با ۱۲۷‌هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در یک هزار و ۸۳ مدرسه در استان سمنان آغاز می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: در مناطق سفید آموزش به صورت مجازی کنار گذاشته نمی‌شود و از ظرفیت سامانه شاد نیز استفاده خواهد شد.

هشت هزار و ۴۵۰ معلم آموزش به دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید در استان سمنان به عهده دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =