تاکنون نیمی از نظامیان آمریکا به ترامپ نظر منفی دارند

تهران-ایرنا- نتایج یک نظرسنجی جدید ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را درباره حمایت ارتش از او به چالش کشیده و نشان می دهد تقریبا نیمی از نیروهای ارتش (۴۹.۹درصد) نظر مثبتی نسبت به ترامپ ندارند.

به گزارش ایرنا، تارنمای مارکت واچ گزارش  داد: الکساندر ویندمن سرهنگ ارتش آمریکا و مدیر سابق امور اروپا در شورای امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه در توئیتی نوشت: ما به چهار سال دیگر شکست تحت ریاست جمهوری ترامپ نیاز نداریم.

وی که بعداز ابراز نگرانی درباره تماس تلفنی ژوئیه ۲۰۱۹ ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین از شورای امنیت ملی آمریکا اخراج شد، در این توئیت نوشت: ترامپ نتوانسته وظایف خود را در قبال ارتش، دفاع و امنیت ملی انجام دهد. هیچ چیز نمی تواند برای دولت جمهوریخواه بدتر از این باشد که حمایت خود را نزد نظامیان و خانواده هایشان از دست دهد.

نتایج نظرسنجی جدید میلیتاری تایمز نیز اظهارات این مقام نظامی آمریکا را تایید کرده است:  این نتایج که قبل از گردهمایی سیاسی جمهوریخواهان  انجام شد  خلاف ادعای ترامپ را نشان می دهد. رئیس جمهوری آمریکا مدعیست افزایش حمایت ارتش به دلیل درخواست او برای افزایش بودجه دفاعی در سالهای اخیر و وعده او برای خارج کردن سربازان آمریکایی از مناطق درگیر محبوبیتش نزد نظامیان افزایش بوده است.

اما نظرسنجی میلیتاری تایمز که با همکاری موسسه کهنه سربازان و خانواده های آنها (IVMF) انجام شده از تغییر نظر سربازان آمریکایی نسبت به ترامپ در مقایسه با چهار سال پیش حکایت دارد.

این نتایج که بانظرسنجی از یک هزار و ۱۸ نفر از نیروهای نظامی آمریکا در اواخر ماه ژوئیه و اوایل آگوست (تیر-مرداد) انجام شده نشان می دهد که ترامپ نزد تقریبا نیمی از آنها (۴۹.۹) درصد محبوبیتی ندارد و فقط حدود ۳۸ درسد ترامپ را رئیس جمهوری محبوب می دانند.

در بین شرکت کنندگان در این نظرسنجی با حاشیه خطای دو درصد، ۴۲ درصد گفتند قویا عملکرد ترامپ را به عنوان رئیس جمهوری قبول ندارند.

پیتر فِوِر مشاور سابق کاخ سفید در دولت جورج دبلیو بوش و استاد کنونی دانشگاه دوک آمریکا گفت می توان گفت که ترامپ به اندازه رئیسان جمهوری جمهوریخواه در گذشته محبوب نیست. نکته مهم این است که ترامپ در سال ۲۰۲۰میلادی نمی تواند ادعا کند که حمایت کامل ارتش را دارد.

وی افزود: این تغییر از هنجارهای تاریخی الزاما به این معنا نیست که از دموکرات ها و سیاست های آنها در قبال ارتش حمایت می شود بلکه بیشتر نشان می دهد که طرز تفکر نیروهای نظامی درباره ترامپ مانند جمهوریخواهان نیست.

مارکت واچ نوشت: محبوبیت ترامپ در نظرسنجی ها نسبت به باراک اوباما در روزهای پایانی دوره ریاست جمهوری اش در وضعیت بهتری قرار دارد.

در نظرسنجی میلیتاری تایمز ۴۱ درصد از شرکت کنندگان گفتند که اگر همین امروز جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ پیروز شود از او حمایت می کنند و فقط ۳۷ درصد گفتند که قصد دارند به ترامپ برای پیروزی دوباره رای دهند.

پنجاه و نهمین رئیس جمهوری آمریکا و معاون او در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۹۹) در آمریکا تعیین می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =