شرکت‌های دانش بنیان اشتغال را در گلستان ۴۴ درصد افزایش داد

گرگان - ایرنا - رییس پارک علم فناوری گلستان گفت: اشتغال ایجادشده به واسطه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این استان از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با دوره ۱۲ ماهه سال گذشته ۴۴ درصد بیشتر شد.

مهدی غفاری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان اشتغال ایجاده شده پارک علم و فناوری گلستان پارسال ۱۲۶ نفر بود که در پنج ماهه نخست امسال این تعداد به ۱۸۲ شغل جدید رسید.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات مهم شرکت های دانش بنیان گلستان، نبود فضای مناسب برای توسعه فعالیت ها و آغاز کار شرکت های جدید است که امیدواریم این مشکل با واگذاری زمین ها و ساختمان های بلااستفاده ارگان های دیگر به خصوص دانشگاه های استان برطرف شود.

وی خواستار تسریع در انتقال دانشکده علوم دانشگاه گلستان به سایت سرخنکلاته و واگذاری یکی از ساختمان‌های این دانشکده به پارک علم و فناوری شد.

رییس پارک علم فناوری گلستان با اشاره به کمبود شدید فضای استقرار واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان در استان گفت: بر اساس سرانه جمعیتی، پارک علم و فناوری گلستان باید ۱۴ هزار و ۶۰۰ مترمربع فضای دفتری و تولیدی داشته باشد اما این فضا در حال حاضر هزار و ۶۰۰ مترمربع در تملک و هزار و ۴۰۰ مترمربع استیجاری است.

غفاری ادامه داد: گلستان از لحاظ برخورداری از فضای اداری و تولیدی شرکت های دانش بنیان در رده ۲۸ و از لحاظ تعداد شرکت با ۳۵ شرکت دانش بنیان در رده بیستم کشور قرار دارد.

وی اظهار داشت: گلستان از حیث ساخت اپلیکیشن و ارایه آن در کافه بازار رتبه دوم و از نظر فروش جایگاه هشتم تا نهم کشور را دارد.

وی بیان کرد: یکی از بهترین اماکن دارای قابلیت فعالیت شرکت های دانش بنیان، زمین بلااستفاده سایت قدیم دانشگاه علوم کشاورزی و منابع گرگان است و با افتتاح پردیس جدید این دانشگاه در شهر سرخنکلاته، بسیاری از واحدهای آن  تخلیه شده و در صورت واگذاری به پارک علم و فناوری، شرایط برای گسترش فعالیت شرکت دانش بنیان استان ایجاد می شود.

به گفته وی اکنون ۱۴۶ واحد فناوری در استان گلستان فعال هستند،

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =