پرداخت وام ۵۰۰ میلیون تومانی برای ثبت تعاونی جوانان

تهران - ایرنا - مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه وزارت ورزش و جوانان از پرداخت وام ۵۰۰ میلیون تومانی برای ثبت تعاونی جوانان خبر داد.

سجاد سالک روز ‌سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در خصوص راه‌اندازی تعاونی جوانان اظهار داشت: هدف اصلی وزارت ورزش وجوانان در اجرای این طرح، حمایت از کارآفرینی و اشتغال‌زایی سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) است.

وی ادامه داد: هر یک از جوانان متقاضی تشکیل تعاونی جوانان در سراسر کشور هم با مراجعه به ادارات تعاون استان محل سکونت خود می‌توانند درخواست تاسیس تعاونی جوانان را به ثبت برسانند.

سالک تصریح کرد: یکی از مهمترین امتیازات تفاهمنامه جامعه ورزش و جوانان با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهره‌مندی جوانان از تسهیلات مالی راه‌اندازی تعاونی جوانان است. هر یک از تشکل‌های جوانان با ثبت تعاونی جوانان موفق به دریافت وام ۵۰۰ میلیون تومانی با بهره چهار درصد می‌شوند.

وی افزود: براساس این طرح ایده، جوانان (در صورت داشتن توجیه اقتصادی) بدون اخذ وثیقه موفق به دریافت این وام می‌شود و یکی از مهمترین مشکلات جوانان در زمینه کارآفرینی و اشتغال‌زایی را رفع می‌کند.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: در حال حاضر نیز براساس گزارشات دریافتی جامعه ورزش وجوانان، سمن‌ها و جوانان با مراجعه به ادارات تعاونی در استان‌های متعدد اقدام به تشکیل تعاونی جوانان کرده‌اند.

به گفته سالک، این طرح ضمن گسترش روحیه کار و تعاون، سبب بهبود وضعیت کسب وکار و بهره‌گیری از خلاقیت جوانان برای جهت کاهش و رفع مشکلات جامعه می‌شود.

به گزارش ایرنا، موضوعات تفاهمنامه وزارت ورزش و جوانان با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که برای نخستین بار در کشور مبتنی بر حوزه تعاونی جوانان طراحی و تدوین شده است، از طریق کمک‌های فنی و اعتباری جامعه ورزش و جوانان و سه بانک و موسسه اعتباری فعال می‌شود.

براساس این طرح، سمن‌ها از اعتبارات و تسهیلات ویژه قانونی استفاده و ایده و طرح‌های نوین را به کارآفرینی تبدیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار جامعه