«بهای دیدار» گزاره‌ای از سبک زندگی طرح آیه‌های فراموش شده

اراک - ایرنا - «بهای دیدار» عنوان کتابی است که به قلم سید «محمد خاتمی‌نژاد» نوشته شده و در آن از سبک زندگی منطبق بر آرایه‎های قرآنی سخن رانده شده است.

این کتاب ۱۷۵ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات «قلم‌سرا» به چاپ رسیده و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

این عنوان نشر که در قطع جیبی منتشر شده با قیمت هر جلد ۱۸ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان به مطالعه قرار دارد.

بهای دیدار نخستین مجموعه از تلنگرهای طرح نوپدید «آیه‌های فراموش شده» است که در سال ۱۳۹۱ از سوی موسسه قرآنی عصر ظهور اراک ارایه شده است.

در این کتاب تلاش شده دستمایه و خوراک برای تغییر سبک زندگی برای نیروهای ارزشی و  فعالان فرهنگی بیان شود.

مطالب این کتاب در ۱۶ فصل ارایه شده که عناوین آن‌ها شامل طبیب خلق، سفر بی‌بازگشت، مهر و ماه، تماشاچیان، دین و زندگی، زشت و زیبا، عقل سرخ، بهار فروستان، آزمون خواص، گمنامی، بیراهه، سیاه و سفید، تقوای زبانی، جنگ این روزها، خانه مهر و خاتون است.

در بخشی از فصل اول این کتاب نویسنده کوشیده جای خالی خدا در محاسبات روزمره را توضیح دهد و در فصل دوم راز تفاوت سبک زندگی انسان‌ها و مرزبندی جبهه حق و باطل را مطرح کرده است.

شرح نعمت‌های بیکران خداوندی و عیار کسب روزی، مفهوم برکت، شرایط و تاثیر دعا، معیار شناسی حق از باطل، آثر حرام در زندگی، خودسازی، ظهر امام زمان و آماده سازی برای تحقق این واقعه، امام شناسی، اقوا هدیه الهی، آشنایی با الفبای مقابله‌ با جنگ نرم و پرهیز از گناه و رعایت حجاب ۲ نگین ارزشمند دینی از موضوعاتی است که در این کتاب محور قرار گرفته و پیرامون آن‌ها بحث و نظر شده است.

این کتاب مدلی کاربردی و سیر طریقی است برای بهتر شدن شیوه سبک زندگی سالم و بانشاط که خواندن آن خالی از لطف نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =