پویش "جوانان، مدافعان سلامت عزاداران" در زنجان اجرا می‌شود

زنجان - ایرنا - معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: پویش " جوانان، مدافعان سلامت عزاداران " در زنجان به همت سازمان‌های مردم نهاد جوانان این استان با موفقیت و به صورت مطلوب درحال اجرا است.

لیلا کریمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این پویش سراسری تا اربعین حسینی ادامه خواهد داشت افزود: ۱۳ سمن این استان با مشارکت قریب ۳۰ دختر و پسر جوان در قالب این پویش، فعالیت داوطلبانه دارند.

وی با بیان اینکه این پویش با حمایت اداره کل ورزش و جوانان درحال اجرا است، اظهار داشت: جوانان داوطلب با حضور در آیین‌های عزاداری در کنار رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی نسبت به تهیه و توزیع اقلام بهداشتی ازجمله ماسک، دستکش یکبار مصرف، مواد ضدعفونی کننده و اقلام فرهنگی چون مهر و تسبیح و یک جلد کتابچه زیارت عاشورا در هیئات مذهبی و بین عزاداران حسینی آن دسته از شهرهای استان که امکان عزاداری و دستجات سینه زنی وجود دارد، اقدام می کنند.

کریمی با بیان اینکه تلاش سمن های جوانان این است که عزاداری‌های مردم استان زنجان با رعایت دقیق موازین بهداشتی باشد، اظهار داشت: در این پویش، حفظ سلامت عزاداران حسینی مورد توجه جدی قرار دارد.

وی افزود: فعالیت هایی چون تهیه اقلام معیشتی، اهدا خون، نذر سلامتی (اقلام بهداشتی)، نذر دانایی (جمع آوری و توزیع کتاب در مناطق محروم) از جمله برنامه های فرهنگی است که در کنار این پویش به مرحله اجرا درآمده است و این اقلام جمع آوری شده، روز اربعین در میان افراد نیازمند برخی از روستاهای این استان توزیع خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =