۱۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۷:۱۸
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 84022451
۰ نفر

برچسب‌ها

قهرمان فیلم «هتل روآندا» دستگیر شد

تهران- ایرنا- «پال روسساباگینا» قهرمان داستان فیلم «هتل روآندا» که جان بیش از یکهزار و ۲۰۰ نفر را در جریان نسل‌کشی سال ۱۹۹۴ میلادی نجات داد، به اتهام حمایت از اقدامات تروریستی دستگیر شد.

به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، پلیس روآندا در بیانیه‌ای اعلام کرد: روسساباگینا مظنون به تأسیس، هدایت، تأمین مالی و عضویت در گروه‌های تروریستی خشونت‌طلب مسلح از جمله «جنبش تغییر دموکراتیک روآنداست.
روسساباگینا که از منتقدان «پال کاگامه» رییس جمهوری روآنداست، از سال ۱۹۹۶ میلادی در خارج کشور زندگی کرده است. او ابتدا به بلژیک و سپس به آمریکا رفت.
پلیس روآندا درباره محل دستگیری روسساباگینا اطلاعاتی منتشر نکرد اما دختر وی گفت که پدرش هفته گذشته از آمریکا به دوبی سفر کرده بود و روآندا وی را در دوبی ربود.
دولت روآندا می‌گوید که داستان روسساباگینا درباره نجات جان صدها نفر در جریان نسل‌کشی این کشور را نمی‌پذیرد.
فیلم «هتل روآندا» که سال ۲۰۰۴ میلادی ساخته شد، نشان می‌دهد که روسساباگینا از قوم «هوتو» با فردی از قوم «توتسی» ازدواج می‌کند و به عنوان مدیر هتل «میل کالینز» بیش از ۱۲۰۰ نفر از قوم توتسی را در این هتل پناه می‌دهد. 
در جریان نسل کشی رواندا در سال ۱۹۹۴ میلادی حدود ۸۰۰ هزار نفر که اکثر آنان از قومیت توتسی بودند، در مدت ۱۰۰ روز کشته شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha