محموله ۱.۵ تنی چوب قاچاق در میاندوآب کشف شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: یک محموله ۱.۵ تنی چوب قاچاق در منطقه حفاظت شده تالاب "نوروزلو" این شهرستان با هوشیاری ماموران یگان حفاظت این اداره کشف شد.

علیرضا بقالی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جریان گشت و کنترل شبانه مأموران یگان حفاظت محیط زیست میاندوآب، ۲ نفر متخلف که اقدام به قطع درختان جنگلی در منطقه حفاظت شده تالاب "نوروزلو" کرده و در حال جابجایی آن بودند، شناسایی و دستگیر شدند. 

وی با بیان اینکه چوب های قطع شده از نوع بید است، افزود: در جریان این ماموریت یک دستگاه خودرو وانت حامل چوب‌های قاچاق نیز توقیف شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب با بیان اینکه پرونده این تخلف جهت اعمال قانون به مقامات قضایی ارسال می‌شود، اضافه کرد: طی هفته‌های گذشته گشت‌های محسوس و نامحسوس در این منطقه جهت شناسایی متخلفان قطع درختان جنگلی توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست به‌طور دایم در حال انجام است.

منطقه حفاظت شده تالاب سد نوروزلو با مساحت تقریبی هزار و ۱۰۰ هکتار در قسمت شرقی شهرستان میاندوآب قرار گرفته که از سمت جاده میاندوآب - شاهین‌دژ و جاده روستایی میاندوآب - "گوگجلو" قابل دسترسی است.

دریاچه کوچک پشت سد انحرافی نوروزلو، تالاب‌های اطراف آن سبب پیدایش پوشش گیاهی نیزار، چگنزار، گز و درختان بید شده و وجود تپه ماهورهای کوچک در این حوزه مناظر بدیعی را در این منطقه خلق کرده است.

این منطقه زیستگاه گونه‌های پرندگان آبزی و کنار آبزی، شکاری و پستاندارنی از جمله خوک، روباه، خرگوش و گرگ است.

میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی و ۱۶۴ کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha