جاماندگان طرح اقدام ملی مسکن در کرمان ثبت‌نام می‌شوند

کرمان - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان از مذاکرات و پیگیری دریافت مجوز ثبت نام مجدد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن این استان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایرنا ، علی حاجی زاده شامگاه سه‌شنبه در نشست با روسای شوراهای کرمان ضمن تسلیت ایام شهادت ابا عبدالله الحسین افزود: ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن مستلزم چهار شرایط بومی بودن ،سرپرست خانوار بودن، استفاده نکردن از امکانات دولتی ،دریافت نکردن تسهیلات بانک مسکن و نداشتن مسکن است.

وی اظهار داشت: تکمیل ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن واریز دقیق وجه اولیه ۴۰ میلیون تومان اعلام شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: طبق آخرین مصوبه ساخت راه‌های اصلی و بزرگراه برعهده راه و شهرسازی و راه های روستایی برعهده راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار گرفته است.

وی با اشاره به بحث های شهرداری ها و دارمدهای آنان افزود: در رابطه با زمین طبق قانون کلی اراضی که راه و شهرسازی در جهت اجرای طرح ها واگذار می‌کند ۱۰ درصد آنان را به‌صورت استفاده معابر در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌دهد.

حاجی‌زاده عنوان کرد: قیر رایگان که در محلات هدف بازافرینی شهرها به شهرداری‌ها اعطا می‌شد ،متاسفانه در بودجه سال جاری راه و شهرسازی استانها قرارنگرفته است.

وی اولویت اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمان را احداث و تکمیل شبکه حمل و نقل عنوان کرد و گفت: احداث این شبکه جهت حمل بار و مسافردر بهترین شرایط ساخت و ایمنی نیازمند احداث کنارگذر در شهرها است که قطعا موجب تغییراتی در وضعیت اقتصادی واحدهای صنفی می‌شود. 

رییس شورای اسلامی شهرستان کرمان نیز در این نشست با تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت امام حسین (ع) گفت: شورای شهرستان کرمان در راستای وظایف قانونی ماهانه جلسات‌منظم در قالب شورای عمومی تشکیل می‌دهد و جمع شرکت کننده انتقال دهنده خواسته‌ها و مطالبات مردم به مسئولان استان است.

معین زاده میرحسینی با بیان اهم موارد همچون ،فرصت ثبت نام جاماندگان طرح اقدام ملی مسکن، اعطای سهمیه قیر رایگان به شهرداری‌ها، بازنگری طرح های جامع تفضیلی شهرها و مطالبات مردم در شهرهای شهرستان کرمان اظهار داشت: باتوجه به شرایط اقتصادی و بیماری کرونا قطعا شهرداری ها طبق برنامه خود نمی‌توانند درآمدزایی مطلوبی داشته باشند.

همچنین درپایان این جلسه اعضای شورای اسلامی شهرستان کرمان به نمایندگی از کلیه شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان کرمان به بیان مسائل و مطالبات مردم در شهرها و روستاها پرداختند و مدیرکل راه و شهرسازی استان به همراه معاونین باپاسخ به آنان و موارد ذکر شده طی اخذ مصوباتی نیز پایان یافت.

نشست مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با نمایندگان شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان کرمان به ریاست رئیس شورای اسلامی شهرستان کرمان و حضور معاون مهندسی و ساخت، معاون املاک و حقوقی و کارشناس معاونت معماری و شهرسازی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =