افزایش ۱۴ درصدی تردد خودرو از جاده‌های همدان در تعطیلات محرم

همدان- ایرنا- جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: میزان تردد خودروها در جاده‌های برون شهری این استان از پنجشنبه گذشته تا پایان روز عاشورا ۱۴ درصد نسبت به ایام مشابه محرم سال گذشته افزایش داشته است.

سرهنگ غلامعلی همایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: بر اساس آمار به دست آمده از دستگاه‌های تردد شمار، ۲ میلیون و ۶۷۷ هزار تردد در این چهار روز از جاده‌های این استان صورت گرفت در حالیکه تعطیلات محرم سال گذشته این آمار ۲ میلیون و ۳۳۸ هزار تردد بود و امسال ۳۳۹ هزار تردد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: روز پنجشنبه و جمعه گذشته شاهد افزایش تردد خودروها از سمت مرکز به غرب کشور بودیم بنابراین میزان گیت های ورودی به همدان در عوارضی آزاد راه همدان ساوه افزایش یافت تا توقف خودروها در در عوارضی کاهش یابد.

جانشین رییس پلیس راه استان همدان ادامه داد: همچنین در روزهای شنبه و یکشنبه بار ترافیک معکوس شده و ورودی همدان از سمت کرمانشاه به سمت خروجی این استان به سمت تهران شاهد ترافیک پرحجم بود و گیت های عوارضی خروجی همدان افزایش یافت.

سرهنگ همایی بیان کرد: با وجود افزایش حجم ترافیک شاهد سانحه مهمی در چهار روز گذشته نبودیم و در ۲۴ ساعت گذشته چهار فقره سانحه در این استان رخ داد که منجر به مجروح شدن هفت سرنشین خودرو شد.

استان همدان دارای پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه است و سال گذشته ۴۶۴ تن در سوانح رانندگی درون و برون شهری آن جان باختند که این رقم نسبت به سال ۹۷ حدود هفت درصد معادل ۳۰ نفر افزایش داشته است.

چهار ماهه نخست امسال نیز ۸۲ تن در سوانح جاده‌ای استان همدان جان باختند و ۵۵۹ تن مجروح و مصدوم شدند که به ترتیب ۲۷ درصد سوانح فوتی و ۵۳ درصد سوانح جرحی کاهش داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =