اورژانس همدان رتبه سوم کشور را کسب کرد

همدان- ایرنا- رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: اورژانس پیش بیمارستانی این استان در اجرای برنامه عملیاتی سال گذشته در بین ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی موفق به کسب رتبه سوم شد.

دکتر حبیب معصومی روز دوشنبه در تشریح این خبر اظهار داشت: معیارهای مختلفی در خصوص فعالیت‌های اجرایی برنامه عملیاتی سال ۹۸ دانشگاه‌های علوم پزشکی مورد ارزیابی اورژانس کشور قرار گرفت که در مجموع همدان بعد از دانشگاه‌های زنجان و اصفهان موفق به کسب رتبه شد.

وی با اشاره به کسب رتبه کلی دانشگاه علوم پزشکی همدان در این پایش عنوان کرد: دانشگاه در این ارزیابی موفق به کسب رتبه سرآمد شده و اورژانس پیش‌بیمارستانی همدان در این پایش از ۱۰۰، نمره ۹۸ را به دست آورده است.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: اورژانس پیش بیمارستانی همدان هر ساله موفق به کسب رتبه در این ارزیابی شده است با این تفاوت که امسال با نمره بالاتری موفق به کسب این رتبه شد.

معصومی بیان کرد: اورژانس کشور حدود ۱۰۰ عنوان فعالیت را مشخص کرده و بر اساس آن عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور را در سال ۹۸ در این موضوعات مورد ارزیابی و پایش قرار داده است.

وی افزود: در این ارزیابی فعالیت‌هایی در حیطه‌های مختلف ملاک عمل قرار گرفته است که برای نمونه می‌توان به موضوع رسیدگی به شکایت‌ها، ارتباطات بی‌سیم، مزایده و مناقصه، آمار و رایانه، تأمین نرم‌افزار مأموریت‌ها، نرم‌افزار اتوماسیون، پایش مراقبت های بالینی (MCMC)، ساخت ساختمان برای پایگاه‌های جدید و کانکسی، ارزیابی عملکرد مرکز مراقبت‌های درمانی دانشگاه، اورژانس هوایی و کاهش خطرات و بلایا در پدافند غیرعامل اشاره کرد.

رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی همدان اضافه کرد: مباحث مالی، اداری، تدارکات، نقلیه، موضوع نظارت بر موسسات خصوصی اورژانس، تجهیزات پزشکی، آموزش کارکنان و جامعه و اعتباربخشی در اورژانس پیش بیمارستانی، از دیگر معیارهایی است که در این ارزیابی مورد توجه قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha