نتانیاهو: هیأتی از امارات بزودی به اسرائیل سفر می‌کند

تهران- ایرنا- «بنیامین نتانیاهو» نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در واکنش به سفر هیأت صهیونیستی– آمریکایی به ابوظبی اعلام کرد که هیأتی از امارات متحده عربی بزودی به فلسطین اشغالی سفر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای عرب ۴۸، نتانیاهو که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، گفت: از هیأت اماراتی دعوت به عمل آمده تا در راستای گفت وگوها درباره توافق عادی‌سازی روابط میان دو طرف، به اسرائیل سفر کند.

وی درباره روند سازش برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی مدعی شد: مسائل بسیاری است که نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. من با رهبران جهان اسلام بیش از آنچه که فکرش را می‌کنید دیدار داشتم.

روز دوشنبه نخستین هواپیمای رژیم صهیونیستی پس از عبور از حریم هوایی عربستان در فرودگاه ابوظبی به زمین نشست.

هیأت آمریکایی با حضور "برایان هوک" نماینده ویژه آمریکا در امور ایران (که امروز به کار خود در این سمت پایان می دهد)، رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی آمریکا و آوی برکوویتس نماینده آمریکا در امور خاورمیانه و در رأس آن "جرد کوشنر" داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا حضور دارد.

همچنین از جمله شخصیت‌های برجسته صهیونیستی که هیأت آمریکایی را در این سفر همراهی می‌کند، مئیر بن شابات مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی است که توسط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مأمور مذاکره با طرف اماراتی شده است.

امارات و رژیم صهیونیستی ۲۳ مردادماه گذشته از توافق عادی سازی روابط بین خود با وساطت آمریکا خبر دادند.

در روزهای اخیر تماس‌ها و روابط دیپماتیک میان امارات و رژیم صهیونیستی طبق توافق یادشده افزایش یافته است.

همزمان با ورود هیأت آمریکا و رژیم صهیونیستی به امارات، بر اثر در دو انفجار جداگانه در ابوظبی و دبی سه نفر کشته شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =