۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۳
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84022298
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵۰۰ دانش آموز کشور برگزیده مسابقات قرآنی  شدند

کرج- ایرنا- مدیرکل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: ۲۵۰۰ دانش آموز در سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن ، عترت و نماز برگزیده کشوری شدند.

محمد رضا مسیب ‌زاده  شامگاه دوشنبه به خبرنگار ایرنا درکرج گفت: دانش آموزان برگزیده از بین هفت و نیم میلیون دانش آموز شرکت کننده در استان ها توانستند به رتبه های برتر در رقابت در فضای مجازی  دست پیدا کنند.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را توجه به مسائل تربیتی وایجاد رقابت درکناررفاقت دربین دانش آموزان ذکرکرد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان باید نقش قرآن، عترت و نماز را در زندگی خود احساس کنند، خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات قرآن،عترت و نماز دانش آموزان و فرهنگیان به صورت مجازی می تواند الگویی خوبی برای برگزاری مسابقات قرآنی سایر نهاد ها باشد.

وی بیان داشت: بیش از ۱۶۰ داورملی و بین المللی مسئولیت داوری سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن ،عترت و نماز را برعهده داشتند.

مسیب زاده ادامه داد: برای ۲۵۰۰ دانش آموز برگزیده کشوری بسته اهدایی متبرکه آستان مقدس حضرت امام رضا (ع) از طریق پست به خانه های دانش آموزان ارسال شد.

وی آموزش استفاده از فضای مجازی به خصوص استفاده ازنرم افزارشاد به صورت حرفه ای وهمچنین زیارت مجازی ازحرم حضرت علی بن موسی الرضا و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی را از دیگر دستاوردهای برگزاری مسابقات قرآن ، عترت و نماز درفضای مجازی برای دانش آموزان برشمرد.

مدیرکل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه انس با قرآن ما را در تمام مراحل زندگی بیمه می کند، اضافه کرد: مسابقات یک ابزار است زیرا هدف اصلی ما تربیت قرآنی است.

وی تصریح کرد: دانش آموزان و فرهنگیان شرکت کننده در مسابقات قرآن ، عترت و نماز هرکدام نقش یک سفیررا درمدارس برعهده دارند.

وی گفت: برگزاری مسابقات به صورت مجازی سختی ها ی مختلفی داشت اما به لطف الهی و همت والای کارشناسان و مدیران درون و برون دستگاهی این دوره از مسابقات با کیفیت بالا که رضایت مندی شرکت کنندگان را به همراه داشت برگزارشد.

مسیب زاده به برگزاری سوگواره احلی من العسل نیزاشاره کرد وافزود: درشرایط کرونایی تلاش می‌کنیم هیچ یک از برنامه‌های مذهبی تعطیل نشود و همچون سال‌های قبل این سوگواره را درششم محرم برگزارکردیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =