۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۵۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84022268
۰ نفر

برچسب‌ها

برنامه کنترل وزن  دانش آموزان محور سلامت البرز قرار گرفت

کرج- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: برنامه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان در محور سلامت مدارس این استان درسال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ قرارگرفت.

فرشید علیزاده روز دوشنبه درنشست با کارشناس مسئولان و کارشناسان فعال درحوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش البرز که درکانون شهید فهمیده کرج برگزار شد،اظهارداشت: به منظور اجرایی شدن این برنامه وزارتی درسال تحصیلی جدید تا کنون نشست های مختلفی به صورت ویدئوکنفرانس صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: برنامه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان به نام "کوچ" با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم، در استان البرز دنبال می شود.

علیزاده بیان داشت: مهمترین برنامه معا.نت تربیت بدنی و سلامت استان در سال تحصیلی جدید پیشگیری از چاقی و کنترل وزن دانش آموزان و فراهم کردن تجهیزات ورزشی بهداشتی برای آنان است.

وی با اشاره به اینکه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درپیام رسان شاد، کانال های آموزشی همانند کانون های ورزشی را راه اندازی کرد، یادآورشد: هشت کانال با محتوا و مواد آموزشی مختلف برای استان های کشور ایجادشده است تا بهره برداری لازم به عمل آید.

علیزاده ادامه داد: جشنواره تولید محتوای آموزشی درس تربیت بدنی درسطح کشور برگزار می شود تا مدیریت درستی درتولید محتوا صورت گیرد و باعث اتلاف انرژی و منابع نگردد.

وی تصریح کرد: دراین راستا طراحی و ساخت محتواهای خاصی براساس جدول موضوع به استان ها محول شده است.

وی اضافه کرد: معلمان تربیت بدنی در دوره کرونا نقش خود را بسیارخوب ایفا کردند و باید احساس مسئولیت دربین آنان بیشتر شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرزبا بیان اینکه روش آموزش و تدریس معلم تربیت بدنی بااجرای مهارت های مختلف بیشتر به صورت عملی و مهارتی است ،عنوان کرد: کرونا محدودیت هایی را در پی داشت اما این محدودیت ها یک فرصت ایجاد کردکه نقش معلم درجامعه بیشتر نمایان گردد و تلاش بالای معلمان بر خانواده شفاف شود.

وی ادامه داد: تاثیری که معلم ورزش درمهارت های زندگی ازجمله مهارت های اجتماعی و قانون مداری، نظم پذیری دارد برهیچ کسی پوشیده نیست لذا معلم ورزش وظایفش را به صورت عملی و مهارتی با روش های مختلف و ماهرانه به دانش آموزان یاد می دهد.

علیزاده گفت: مهارت های نظم پذیری، قانون مداری، همدلی وسایر موارد دربرگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و کانون های ورزشی بسیار زیاد مشاهده می شود.

وی تاکید کرد: در دورانی که کشور در شرایط بحرانی است معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش باعث گردیده که در فضای غیرحضوری و مجازی فرایند آموزش ادامه داشته باشد.

دراین نشست کارشناسان به بیان دیدگاه خود درزمینه تولید محتوا وآموزش ها درفضای مجازی پرداختند.

استان البرز۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =