طرح شنبه‌های بدون پسماند در شهرری اجرای می‌شود

شهرری - ایرنا - شهردای منطقه ۲۰ تهران - شهرری اعلام کرد: طرح کاپ با هدف کاهش تولید و مدیریت مناسب پسماندها روز شنبه‌ هر هفته در این منطقه شهرداری اجرا می‌شود

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ تهران - شهرری، در راستای  اجرای رهنمود و تاکید شهردار تهران در خصوص مدیریت مناسب پسماندها وتعیین روز شنبه های بدون پسماند، با پیگیری این حوزه طبق دستورالعمل ابلاغی، در مرحله اول اطلاع رسانی و آموزش در چندین محله آغاز شد .

این گزارش می افزاید: در روزهای شنبه بدون پسماند، پسماندهای خشک در بازه زمانی تعیین شده توسط خودروهای ملودی جمعآوری شده و سایر فعالیت ها از جمله غرف بازیافت طبق روال به فعالیت خواهند پرداخت. 

براساس این گزارش، تفکیک پسماند خشک از تر در مبدا تولید، فشرده سازی و کم حجم کردن پسماند خشک و کاهش رطوبت پسماندها توسط شهروندان از مهمترین اهداف این طرح به شمار می رود. 

در این گزارش آمده است: کاهش هزینه های نگهداشت شهر و حفظ محیط زیست، جلوگیری از آلودگی آن با پسماند ، افزایش خلوص پسماند تر با جداسازی پسماند خشک و تولید کموست مرغوب از دیگر اهداف پیش بینی شده برای اجرای طرح کاپ است.

در این گزارش تاکید شده است که شهروندان پسماندهای خشک را شنبه ها در بازه زمانی ساعت هشت تا ۹ صبح تحویل دهند.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =