۱۰ هزار واحد صنعتی کشور راکد و نیمه‌فعال است

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور گفت: از تعداد ۴۵ هزار واحد صنعتی ایجاد شده در حال حاضر حدود ۱۰ هزار واحد راکد و یا نیمه‌فعال هستند که دولت تلاش می‌کند واحدهای تعطیل شده را به چرخه تولید بازگرداند.

به گزارش ایرنا ، محسن صالحی‌نیا روز دوشنبه در آیین افتتاح طرح گازرسانی به ناحیه صنعتی شهید همرنگ رضی شهرستان مشگین‌شهر اظهارداشت: طبق برنامه زمان‌بندی شده قرار است هر ساله تعداد یک هزار و ۵۰۰ واحد تعطیل شده و یا نیمه‌فعال با حمایت همه‌جانبه دولت فعالیت خود را از سر بگیرند.

وی گفت: تاکنون حدود ۴۵ هزار واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در ۸۵۰ شهرک و نواحی صنعتی کشور ایجاد شده و تعداد ۳۵ هزار واحد دیگر نیز در مرحله احداث می‌باشد.

او همچنین از تامین زیرساخت‌های موردنیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور همچون گاز، آب ، برق و سایر  امکانات  مورد نیاز خبر داد و افزود: دولت به منظور حمایت از سرمایه‌گذاران و صنعتگران بخش خصوصی در مناطق محروم تخفیف‌های ویژه‌ای برای واگذاری زمین و سایر امکانات در نظر گرفته طوری که بهای زمین در مناطق محروم کشور همچون بخش ارشق تا ۵۰ درصد تخفیف داده می‌شود.

برای گازرسانی به ناحیه صنعتی شهید همرنگ رضی شهرستان مشگین‌شهر ۱۴ میلیارد ریال هزینه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =