«فصل همدلی» فرصتی برای برجسته‌سازی فداکاری کادر درمان است

تهران-ایرنا-دبیر علمی جشنواره ادبی «فصل همدلی»، اقدامات کادر درمان و تمام کسانی ‌که در مقابله با بیماری کرونا نقش مهم و اساسی دارند را ارزشمند دانست و گفت: این اقدامات باید برجسته‌سازی شود و جشنواره «فصل همدلی» چنین فرصتی را فراهم خواهد کرد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه فرهنگسرای اندیشه، «مجتبی رحماندوست» با بیان اینکه پیداش و شیوع ویروس کرونا در جهان، تمام کشورها را با مشکلات بزرگی مواجه کرده است، اظهارداشت: باید بپذیریم که این ویروس، سبک زندگی انسان‌ها در تمام اقصی نقاط جهان، به ویژه ایران را دستخوش تغییرات قابل ملاحظه‌ای کرده است.
وی با تاکید بر اینکه مردم و به خصوص کادر درمان در مقابله با کرونا، این دشمن خطرناک به شدت با سختی و مشقت مواجه هستند، گفت: این مهم در حالیست که اقدامات کادر درمان و تمام کسانی ‌که در مقابله با کرونا نقش مهم و اساسی دارند قابل تقدیر بوده و باید برجسته‌سازی شود.
رحماندوست، هدف از برگزاری جشنواره ادبی «فصل همدلی» را پرداختن و برجسته‌سازی فداکاری کادر درمان کشورمان دانست و افزود: نباید همنوع‌دوستی و فداکاری‌های این قشر از جامعه مختص به امروز که با این بیماری دست به گریبان هستیم، باشد؛ در واقع باید تلاش کرد اقدامات ارزنده کادر درمان برای نسل‌های آینده در قالب کارهای فرهنگی و هنری در حافظه تاریخ به یادگار بماند.
دبیر علمی جشنواره ادبی «فصل همدلی» با اشاره به نقش مهم و غیرقابل انکار آثار هنری در ترویج فرهنگ ایثار، شهامت و از خودگذشتگی اظهارداشت: دست‌اندرکاران و متولیان فرهنگی پس از پایان جنگ تحمیلی همواره کوشیدند تا اقدامات رزمندگان و شهدا را زنده نگه دارند؛ امروزه نیز متولیان فرهنگی در قالب تولید آثار فاخر در زمینه کتاب، رمان و فیلم مجاهدت‌های کادر درمان را ماندگار خواهند کرد.
وی با بیان اینکه جشنواره «فصل همدلی» فرصت مناسبی را در راستای زنده نگه‌داشتن اقدامات کادر درمان در مقابله با کرونا را فراهم کرده است، خاطرنشان کرد: بدون شک نویسندگان، شاعران و سایر هنرمندان به واسطه خلق آثار فاخر، ارزش و جایگاه والای کادر درمان را به منصه ظهور خواهند رساند.
براساس این گزارش، فرهنگسرای اندیشه جشنواره ادبی «فصل همدلی» را با موضوع محوری همدلی و مواسات و نگاهی به عناوین صلح و آرامش، فرشته‌های زمینی(یاریگران- مدافعان و ایثارگران سلامت)، پایداری و صبر، امید- خودباوری و شکوفایی، اخلاق، معنویت، نیایش و عظمت خالق در دو بخش شعر (کلاسیک، نو، ترانه) و داستان (داستان کوتاه، داستانک، خاطره، دلنوشته و وقایع‌نگاری تاریخی-ادبی دوران کرونا) برگزار می‌کند.

«مجتبی رحماندوست» دبیر علمی جشنواره، «سعید بیابانکی» دبیر بخش شعر و «قاسمعلی فراست» نیز دبیری بخش داستان را برعهده دارند.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا ۳۰ مهر به پست الکترونیک put.andisheh@gmail.com  یا به نشانی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان شهید نیاکی(اندیشه) فرهنگسرای اندیشه ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی این فرهنگسرا به نشانی andisheh.farhangsara.ir مراجعه کنند.

بیماری کرونا از روزهای پایانی بهمن سال ۱۳۹۸ کشور را درگیر کرده و بر اساس اعلام روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون، ۳۷۵ هزار و ۲۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، ۳۲۳ هزار و ۲۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و ۲۱ هزار و ۵۷۱ نفر از مبتلایان جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =