۲۴ طرح تعاونی در چهارمحال و بختیاری آماده افتتاح شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۴ طرح تعاونی با سرمایه‌گذاری ۱۶ میلیارد تومان همزمان با هفته تعاون در استان افتتاح می‌شود.

حفیظ‌الله فاضلی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد طرح یک هزار و ۷۷۹ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: طرح‌های تعاونی استان در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات ایجاد شده است.

فاضلی به راه‌اندازی ۷۱ تعاونی در استان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: با تشکیل این تعاونی‌های جدید فعالان این عرصه به ۷۹۱ هزار نفر افزایش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ثبت چهار هزار و ۷۰۰ تعاونی در استان، اظهار داشت: از این تعداد ۲ هزار تعاونی غیرفعال است.

فاضلی، احیای تعاونی‌های غیرفعال را از مهمترین برنامه‌های این اداره‌کل در سالجاری عنوان کرد و گفت: از آنجا که طی سال‌های گذشته شکل‌گیری تعاونی‌ها در مسیر صحیح خود قرار نگرفته برخی از تعاونی‌های ثبت شده در استان غیرفعال شدند ،در همین راستا بناست تعاونی‌هایی که قابلیت احیای آنها وجود دارد به چرخه فعالیت بازگردانند و مابقی تعاونی‌ها حذف شود.

وی با بیان اینکه برای تعاونی‌ها سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد کشور هدفگذاری شده است، افزود: این مهم هنوز در کشور و استان محقق نشده است اما در سال‌های اخیر اقدامات خوبی شکل گرفته که استان را در مقایسه با کشور در وضعیت بهتری قرار داده است.

به گزارش ایرنا، بخش تعاونی اقتصاد در ۱۳ شهریور ۱۳۷۰ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و وزارت تعاون به منظور اعمال نظارت دولت و حمایت و پشتیبانی از این بخش در همان سال تشکیل شد.

۱۳ شهریور در ایران روز تعاون نامگذاری شده و ۱۱ تا ۱۷ شهریور هفته تعاون است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =