معاون استاندار البرز: انتخابات در فضایی سالم برگزار می شود

کرج - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان البرز با اعلام برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در۲۱ شهریورماه گفت: این انتخابات در فضایی سالم برگزار خواهد شد.

نور محمد فردی روز دوشنبه در نشست با مدیران البرز افزود: اطمینان بخشی به مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و سلامت محیطی شعب اخذ رای باید به عنوان یک ضرورت و اولویت در اطلاع رسانی ها قرار گیرد.

وی ادامه داد: زمان فرآیند تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مرحله دوم دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از ۱۳ شهریورماه آغاز می‌شود.

فردی گفت: براساس هماهنگی هایی که با صدا و سیمای استان  صورت گرفته تبلیغات برابر قانون از روز پنج شنبه ۱۳ شهریور ماه ۹۹ یک هفته تا پنج شنبه ساعت ۸ صبح خواهد بود.

رییس ستاد انتخابات استان البرز هم چنین با اشاره به شرایط کشور در خصوص کرونا و ضرورت نظارت جدی بر شیوه تبلیغات انتخاباتی طبق پروتکل های بهداشتی، اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد، مقرر شد تبلیغات انتخاباتی برای مرحله دوم، صرفاً در فضای مجازی و بدون برگزاری هر گونه تجمع انتخاباتی باشد. 

وی تاکید کرد: به منظور فراهم امدن فضای جایگزین تبلیغات نامزدها برای اولین بار از روز پنجشنبه ۱۳شهریور ماه همه روزه برنامه تبلیغی نامزدها ساعت ۱۲از طریق صدا و ساعت ۲۱از طریق سیمای استان پخش می شود بنابراین زمان بندی و ترتیب پخش با حضور نامزدها در کمیسیون تبلیغات استان به قید قرعه مشخص شده است.

فردی بیان داشت: مقدمات برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه کرج،فردیس و اشتهارد فراهم شده است.

وی افزود: تاکید نماینده عالی دولت در استانالبرز همواره بر  مولفه‌های سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت در انتخابات است، هیچ کدام از دستگاه‌های دولتی حق دخالت در مرحله دوم انتخابات مجلس را ندارند فقط بستر و زمینه را برای حضور مردم در انتخابات فراهم کنند.

معاون استاندار با تاکید بر حفظ سلامت مردم در انتخابات دور دوم مجلس در شهریور ماه، گفت: در این انتخابات علاوه بر قوانین انتخابات، رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعیین شده از سوی ستاد ملی کرونا نیز در اولویت قرار دارد.

مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۱ شهریورماه ۹۹ در حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد و حوزه فرعی بخش آسارا برگزار خواهد شد.

 ۹۰۸ شعبه اخذ رأی در حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد پیش شده  که از این تعداد  ۷۰۴ شعبه در کرج و آسارا ،۱۵۶ شعبه در فردیس و ۴۸ شعبه در اشتهارد فعال خواهند شد. 

در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس که دارای ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است رقابت بین ۲ داوطلب  به دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی کشانده شد.

حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد مشمول شرایط قانونی برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و تا به این لحظه شورای  نگهبان ۲۱ شهریورماه را زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام  کرده است.

در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرج سه هزارنفر مامور محافظت از صندوق های اخذ رای بودند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح روز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =