۴۱ طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان تفرش به بهره برداری رسید

اراک - ایرنا - ۴۱ طرح عمرانی و اقتصادی عصر دوشنبه با حضور سیدعلی آقازاده استاندار، معاونان استانداری و تنی چند از مدیران کل استان در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان تفرش به بهره‌برداری رسید.

استاندار مرکزی در آئین بهره‌برداری از کارگاه تولید پوشاک زنانه در قطب صنعتی شهر تفرش در جمع خبرنگاران گفت: علاوه بر ۴۱ طرح بهره‌برداری شده، عملیات اجرایی هشت طرح اقتصادی و عمرانی نیز در این شهرستان آغاز شد.
سید علی آقازاده افزود: مجموع اعتبارات هزینه شده در طرح‌های اقتصادی و عمرانی شهرستان تفرش ۲۴۰ میلیاردریال است که زمینه اشتغال ۲۷۴ نفر را ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: بهره‌برداری از واحد تولیدی پوشاک زنانه تفرش یک طرح اقتصادی موفق است که با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده و زمینه اشتغال ۴۵ نفر از بانوان سرپرست خانوار تفرش را فراهم کرده است.
استاندار مرکزی اظهار داشت: راه‌اندازی طرح توسعه کارگاه تولید پوشاک زنانه تفرش ۵۵ فرصت شغلی دیگر را فراهم می‌کند و باید با تمام توان از این واحد حمایت کرد.
آقازاده بیان کرد: بهره‌برداری از طرح گازرسانی به پنج روستای تفرش با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد دیال و ۱۳ طرح تقویت شبکه برق در نقاط مختلف این شهرستان از دیگر طرح‌های بهره‌برداری در این شهرستان است.
وی اضافه کرد: جدول‌گذاری روستای دارستان، فضای بالگرد امدادی  اورژانس و شبکه روشنایی گردنه نقره‌کمر از مهمترین طرح‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان تفرش است که به بهره‌برداری رسید.
شهرستان تفرش از توابع استان مرکزی در ۸۰ کیلومتری اراک واقع شده و در این منطقه حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =