مراکز مشاوره بهزیستی به اهتمام دولت در آذربایجان‌غربی ۳.۵ برابر شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی با اشاره به اقدامات قابل توجه دولت در راستای توسعه خدمات این نهاد گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید شاهد ۳.۵ برابر شدن مراکز مشاوره و خدمات روانشناختی این نهاد در استان بوده ایم.

سعید فریور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از سال ۱۳۹۲ تاکنون، تعداد این مراکز در استان از ۳۰ فقره به ۱۰۶ فقره افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: در این مراکز طی سال های فعالیت دولت تدبیر و امید، ۵۳ هزار نفر خدمات مشاوره و روانشناختی دریافت کرده اند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی ادامه داد: کمک به ارتقای سطح سلامت روان جامعه و کاهش آسیب‌های روانی اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده به همراه کمک به زندگی پایدار و رضایت بخش از اهداف راه اندازی این مراکز بوده است.

فریور بیان کرد: ارائه خدمات مشاوره غیر حضوری از طریق خط مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ با هدف ارتقای سطح سلامت و بهداشت روان آحاد جامعه، کاهش آسیب های فردی، خانوادگی و اجتماعی‌ به حدود ۱۲۷ هزار نفر در آذربایجان غربی از دیگر خدمات  بهزیستی طی مدت فعالیت دولت تدبیر و امید بوده است.

وی گفت: همچنین در این مدت طرح غربالگری اضطراب در آذربایجان غربی اجرا و ۳۰ درصد کودکان پنج تا ۶ ساله تحت پوشش آن قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، بهزیستی از جمله نهادهای حمایتی در کشور است که در راستای بهبود وضعیت زندگی مددجویان و خانواده ها فعالیت می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =