مدیران کهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش برای مردم نافع باشند   

یاسوج- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران اجرایی کهگیلویه و بویراحمد باید بیش از پیش برای مردم و به ویژه قشر محروم این استان نافع بوده و از پرداختن به هرگونه مسائل حاشیه ای و بی فایده بپرهیزند. 

به گزارش ایرنا، مهدی روشنفکر روز دوشنبه در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: انتظار می رود که رسانه ها و خبرنگاران این استان نیز از حواشی اجتناب کرده و در مقابل دغدغه توسعه همه جانبه استان و کاهش مشکلات آن را داشته  باشند. 

وی افزود: مهمترین اولویت های کاری اینجانب در دوران نمایندگی مجلس شورای اسلامی که با جدیت نیز پیگیری می شوند شامل توجه به  معیشت، اقتصاد و اشتغال، وارد نشدن به مسائل حاشیه ای، خدمت صادقانه و خالصانه به مردم، حمایت ویژه از روستائیان، جذب سرمایه  گذار، تأمین زیرساخت های مورد نیاز در زمینه سرمایه گذاری، رونق واحدهای تولیدی و توسعه بخش های گردشگری و کشاورزی کهگیلویه و  بویراحمد است. 

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسائل کهگیلویه و بویراحمد از طریق مکاتبه و  دیدار حضوری با وزیران در حال پیگیری بوده و برای خواسته های به حق اصحاب رسانه این استان از جمله بیمه و دریافت تسهیلات بانکی با  نرخ سود پایین به منظور خرید تجهیزات خبرنگاری نیز رایزنی خواهد شد. 

روشنفکر عنوان کرد: مشورت و تبادل نظر لازم با صاحبنظران و کارشناسان مربوطه برای انجام هر چه بهتر امور در تمامی عرصه ها و پیگیری  مناسب تر مسائل و مشکلات کهگیلویه و بویراحمد انجام می شود. 

وی به گسترش روزافزون انواع آسیب های اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد از جمله خودکشی، طلاق و بیکاری اشاره کرد و ابراز داشت:  بمنظور کاهش این آسیب ها در استان تاکنون نشست هایی با برخی استادان دانشگاه برگزار و علاوه بر آن نیز بارها در فراکسیون پیشگیری  از آسیب های اجتمعی مجلس شورای اسلامی مطرح شده است.   

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: کهگیلویه و بویراحمد در زمینه برخی آسیب های  اجتماعی شامل خودکشی، طلاق و بیکاری رده بالایی در کشور دارد و اصحاب رسانه استان نیز به کاهش این آسیب ها کمک کنند. 

روشنفکر یکی از شعارهای مهم خود در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را جوان گرایی دانست و اظهار داشت: این امر  تاکنون در حد امکان محقق شده است. 

وی با گرامیداشت ۱۷ مردادماه روز خبرنگار، افزود: روشنگری و آگاهی بخشی جزو وظایف و رسالت های ذاتی اصحاب رسانه است. 

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عشق و علاقه به حرفه خبرنگاری سبب شده که  اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد با وجود مشکلات و کمبودهای متعدد با عزم و اراده راسخ تری به فعالیت خود ادامه دهند. 

روشنفکر عنوان کرد: یکی از الزامات و شرط های مهم برای ادامه فعالیت رسانه ها داشتن مخاطب بوده و به منظور جلب هر چه بیشتر  اعتماد مخاطبان نیز باید اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد مواردی شامل داشتن صداقت، نقد منصفانه، صدای مردم بودن و پرهیز از  تخریب و توهین به مسؤولان اجرایی را رعایت کنند. 

وی ابراز داشت: رسانه های کهگیلویه و بویراحمد باید منافع مردم را بر منفعت اصحاب قدرت و ثروت و منافع شخصی، قومی، قبیله ای،   طایفه ای، حزبی، جناحی و گروهی ترجیح دهند. 

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: معامله با اصحاب قدرت و ثروت باید از نظر  خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد مذموم، مطرود و محکوم باشد و در غیر این صورت نیز سبب بدبینی مخاطبان نسبت به رسانه ها می شود. 

روشنفکر با اشاره به اینکه اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد با نقد منصفانه می توانند عملکرد مدیران اجرایی و نهادهای دولتی این استان را اطلاع رسانی کنند، اظهار داشت: نقد منصفانه به غیر از تخریب و توهین بوده و مخاطبان نیز تفاوت آنها را می دانند.    

وی افزود: اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد باید در نقدهای منصفانه خود شاخص ها و معیارهایی را رعایت کنند که از جمله آنها می توان به حفظ حریم ها، رعایت خطوط قرمز، پرهیز از هنجارشکنی و در نظر گرفتن شرایط استان و کشور اشاره کرد. 

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی به آغاز به کار مجلس یازدهم در بدترین وضعیت اقتصادی  حاکم بر کشور اشاره و بیان کرد: علاوه بر تحریم های دشمنان مواردی شامل کاهش وصول درآمدهای نفتی و مالیاتی، تعطیلی تعدادی از  واحدهای تولیدی، افزایش آمار بیکاران و کاهش درآمد کارگران به دلیل شیوع بیماری کرونا نیز سبب افزایش مشکلات اقتصادی شده است.  

روشنفکر عنوان کرد: مطالبات به حق مردم کشور و کهگیلویه و بویراحمد در زمینه های مختلف به ویژه مسائل اقتصادی از نمایندگان مجلس  شورای اسلامی بالا بوده و آنها نیز نمی توانند فراتر از قانون اقدام کرده و گام هایی بردارند.  

وی ابراز داشت: شیوع بیماری کرونا سبب لغو دیدارهای مردمی اینجانب در حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون شده حال آنکه ارتباط با  مردم و پیگیری مسائل و مشکلات مختلف آنان به طور مستمر انجام می شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =