آغاز فرآیند تحقیق و تفحص از سازمان منطقه آزاد اروند

اهواز - ایرنا - رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان از آغاز فرآیند قانونی برای انجام تحقیق و تفحص از سازمان منطقه آزاد اروند به دلیل آنچه که وی بی‌انضباطی مالی در سال‌های گذشته نامید توسط دیوان محاسبات کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا سید کریم حسینی روز دوشنبه در دومین نشست خبری رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان که در محل اتاق بازرگانی اهواز برگزار شد، بیان کرد:از ابتدای شروع به کار مجلس یازدهم اقدامات خوبی در حوزه نظارتی صورت گرفته است و امیدواریم با ابزارهای خوبی که وجود دارد، عملکرد بهتری بر بودجه دستگاه‌های اجرایی صورت بگیرد.

وی ادامه داد: یکی از این ابزارها دیوان محاسبات است که به‌ همین منظور اعضای مجمع نمایندگان خوزستان در دیدار با رییس جدید آن به بیان دغدغه‌ها و مشکلات موجود استان پرداختند.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون افزود: بررسی‌ صورت گرفته نشان می‌دهد که در برخی از دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها، انضباط مالی صحیح و مناسبی وجود ندارد و همین امر باعث شده تا مواردی از فساد مالی که زیبنده استان نیست رخ دهد.

حسینی، به عملکرد به گفته وی نامناسب سازمان منطقه آزاد اروند در حوزه انضباط مالی اشاره‌ کرد و گفت: با توجه به این مساله لازم بود تا تحقیق و تفحص لازم از این سازمان صورت بگیرد که در این راستا با پذیرش این درخواست از سوی دیوان محاسبات، فرآیند قانونی این موضوع آغاز شد.

رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان عمده مشکلات اصلی خوزستان را در زمینه آب شرب و شبکه فاضلاب بیان ‌کرد و ادامه‌ داد: همه اعضای مجمع نمایندگان خوزستان، موضوع آب شرب را با حساسیت دنبال می‌کنند و از این رو لازم بود تا دیوان محاسبات نیز به این موضوع ورود کند که این موضوع مورد پذیرش دیوان قرار گرفت.

حسینی همچنین به چالش موجود در شرکت هفت تپه اشاره کرد و گفت: نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی بیشترین پیگیری، تلاش و حضور در جلسات را در پیگیری مطالبات کارگران این شرکت داشته‌اند و در این راستا از دیوان محاسبات خواسته شد در این خصوص و دیگر مشکلات پیش‌آمده تحقیق و تفحص انجام دهد.

وی در ادامه این نشست با اشاره به اینکه در سه ماه گذشته طرح‌ها، لوایح و قوانین به تصویب رسیده در مجلس شورای اسلامی در زمینه معیشتی و اقتصادی بوده بیان کرد:در این راستا می‌توان به سه مصوبه در زمینه مالیات از واحدهای مسکونی خالی، اختصاص قیر رایگان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و همچنین افزایش سرمایه شرکت‌های حاضر در بورس برای خدمت به مردم و کنترل قیمت‌ها اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، مشکل کمبود قیر یکی از موانع اجرای پروژه‌های عمرانی حوزه راه‌های روستایی در استان خوزستان بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =